Հայաստանում կանայք դիմում են պլաստիկ վիրաբույժների` հետույքները մեծացնելու համար: Նոյեմբերի 30-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց Պլաստիկ վիրաբուժության ասոցացիայի նախագահ Արմեն Հովհաննիսյանը:
«Տարեկան ինձ դիմում է մի քանի կին` 5-10: Նստատեղի ծավալի մեծացման կամ ձեւի փոփոխության տարբեր եղանակներ կան`իմպլանտների տեղադրում, հատուկ թելերի կիրառում, ճարպի ներարկում,  բայց  նստատեղի ծավալի փոփոխությունների ժամանակ բարդությունները շատ են, կամ արդյունքն է կարճատեւ լինում: Իսկ հայ հիվանդները պահանջում են, որ արդյունքը լինի լավ եւ երկարատեւ, երբեմն նաեւ ընդմիշտ»,-նշեց պլաստիկ վիրաբույժը` հավելելով, որ շատ դժվար է լինում բացատրել, թե վիրահատության արդյունքը չի կարող պահպանվել ողջ կյանքի ընթացքում եւ հաճախ փոփոխություններ են լինում:

В Армении женщины обращаются к пластическим хирургам для увеличения попы. Об этом на встрече с журналистами 30 ноября заявил председатель Ассоциации пластической хирургии Армен Ованнисян.
«Ежегодно ко мне обращается 5-10 женщин. Для увеличения объема попы и изменения формы есть разные методы: введение имплантата, применение специальных нитей, введение жира,– однако при изменении объема попы бывает много осложнений или же результат бывает кратковременным. Армянские же пациенты требуют, чтобы результат был хорошим и долгим, иногда даже постоянным»,– отметил пластический хирург, добавив, что бывает очень трудно объяснить, что результат операции не может сохраниться на всю жизнь и что часто происходят изменения.