Մեքսիկայում ձերբակալվել է 62-ամյա ամերիկացի մի տղամարդ, ով 19 տարի շարունակ սեռական բռնության է ենթարկել իր խորթ աղջկան՝ Ռոզալին Մակգինիսին, հաղորդում է New York Post-ը։
Հետաքննության համաձայն՝ Հենրի Միշել Պիետը Ամերիկայի Օկլահոմայի նահանգից, առաջին անգամ բռնացել էր աղջկա վրա, երբ վերջինս 11 տարեկան էր։ Ընդ որում, ամերիկացու մյուս երեխաները վստահեցնում են, որ իրենց հայրը աղջկա նկատմամբ սեռական ոտնձգությունները սկսել է ավելի վաղ։
Այս ամբողջ ընթացքում տղամարդը Ռոզալինին փակի տակ էր պահում, բռնաբարում եւ ծեծում այն աստիճան, որ նա ուշագնաց էր լինում։
1997 թվականին Պիետի հարազատ որդին վերցրել էր Ռոզալինին դպրոցից, որից հետո տղամարդը աղջկան տարել էր մեքսիկական մի գյուղ ու պահել նրան այնտեղ։ Այդ ժամանակվանից ի վեր զոհը բռնավորից ունեցել է 9 երեխա։ Այս տարվա սեպտեմբերին նրանցից 8-ի հետ կինը կարողացել է հասնել ամերիկյան դեսպանատուն եւ օգնություն խնդրել։
Պիետի ձերբակալումից հետո նրան արտահանձնել են ԱՄՆ։ Երեքշաբթի՝ հոկտեմբերի 10-ին, նա պետք է ներկայանա դատարանի առաջ Օկլահոմայում։

В Мексике арестован 62-летний американец, который на протяжении 19 лет насиловал собственную падчерицу Розалин Макгиннис, сообщает  Lenta со ссылкой на New York Post.
По версии следствия, Генри Мишель Пиэтт из американского штата Оклахома впервые надругался над девочкой, когда ей было 11 лет. При этом другие дети американца утверждают, что он начал сексуально домогаться ее значительно раньше.
На протяжении всего этого времени мужчина удерживал Розалин взаперти, насиловал и избивал женщину до потери ею сознания.
В 1997 году родной сын Пиэтта забрал Розалин из школы. После этого мужчина увез девочку в мексиканскую деревню. За прошедшее с того момента время жертва родила от насильника девять детей. Вместе с восемью из них в сентябре этого года она смогла добраться до американского посольства и обратиться за помощью.
Как отмечает издание, у Пиэтта налажены контакты с преступными группировками в Мексике и странах Центральной Америки, поэтому в США опасались, что он может избежать наказания. После ареста в Мексике его экстрадировали в США. Во вторник, 10 октября, он должен предстать перед судом в Оклахоме.