Հնդկաստանի Մահարաշտրա նահանգում հոսանքահարվելու հետեւանքով սատկել է էգ վագրը, որի հարձակումից 4 մարդ էր մահացել, հայտնում է Indian Express պարբերականը:
«Հաստատվել է, որ էգ վագրը սատկել է Սինդիվիհիրի գյուղի ֆերմաներից մեկում հոսանքահարվելու հետեւանքով»,- հայտնել է բնության պահպանության տեղական վարչության նախագահը:
Ընթացիկ տարվա մայիսին եւ հունիսին էգ վագրի հարձակման հետեւանքով Չանդրափուր մարզի տարբեր շրջաններում 2 մարդ զոհվել, եւս 4-ը վիրավորվել էին: Վագրին բռնել էին եւ մի քանի օր վանդակում պահելուց հետո բաց էին թողել տեղական արգելոցի տարածք: Բնական պայմաններում 2 ամիս մնալուց հետո վագրը դարձյալ սկսել էր մարդկանց վրա հարձակվել, սեպտեմբերին եւ հոկտեմբերին գիշատչի զոհերն են դարձել 2 մարդ, մեկը տուժել է:

Тигрица, в результате нападения которой погибли четыре человека, скончалась в результате удара током в индийском штате Махараштра на западе страны, сообщает РИА Новости  со ссылкой на газету Indian Express.
«Есть подтверждение, что тигрица погибла от удара током на ферме в деревне Синдивихири»,-  сказал представитель местного управления по охране природы А.К. Мишра.
В мае и июне текущего года в результате нападения тигрицы в разных районах округа Чандрапур погибли два человека, еще четыре получили ранения. Тигрицу поймали и после нескольких дней пребывания в клетке ее выпустили на территорию местного заповедника. После двух месяцев пребывания в природных условиях тигрица вновь стала нападать на людей, в сентябре и октябре ее жертвами стали два человека, один пострадал.