Երկուշաբթի առավոտյան Չինաստանի Յուննան նահանգում Կունմին-Չուչժոու արագնթաց մայրուղում տեղի ունեցած զանգվածային վթարի հետեւանքով, երբ միմյանց էին բախվել 53 ավտոմեքենաներ, 4 մարդ է զոհվել: Այս մասին նշված է Սիշան շրջանի վարչակազմի  հաղորդագրության մեջ, որը հրապարակվել է Weibo սոցցանցում:
Պատահարը տեղի է ունեցել երկուշաբթի վաղ առավոտյան, տեղի ճանապարհային ոստիկանությունը խոշոր ճանապարհային պատահարի մասին հաորդում է ստացել տեղական ժամանակով ժամը 6.10-ին: Ինչպես հայտնում են իշխանությունները, այսպիսի խոշոր վթարի պատճառը եղանակային պայմաններն են. հարավային այս նահանգում փետրվարին սովորաբար օդի ջերմաստիճանը +6°C-ից չի իջնում, սակայն երկուշաբթի լույս գիշերը ջերմաստիճանը զրոյից իջել է, տեղացել է նաեւ անձրեւախառն ձյուն: Դրա հետեւանքով ճանապարհային ծածկույթը մերկասառոյցով է ծածկվել եւ վարելու համար վտանգավոր դարձել:
Հաղորդվում է, որ վթարից հետո ծանրության տարբեր աստիճանի վնասվածքներով 3 մարդ հոսպիտալացվել է: Տեղում աշխատում են վթարային ծառայությունները, ճանապարհատրանսպորտային ոստիկանության աշխատակիցները, բժիշկները: Իշխանությունները նաեւ վարորդներին ու ուղեւորներին ջուր եւ սննդամթերք են բաժանել, որոնք մայրուղում սպասում են պատահարի գրանցման հետ կապված բոլոր անհրաժեշտ ընթացակարգերի ավարտին:

Четыре человека погибли в результате массовой аварии на скоростном шоссе Кунмин – Чучжоу в китайской провинции Юньнань в понедельник утром, где столкнулись 53 автомобиля, говорится в сообщении администрации района Сишань в соцсети Weibo, передает РИА Новости
Инцидент произошел в понедельник рано утром, местная дорожная полиция получила сообщение о крупном ДТП в 6.10. Как отмечают власти, причиной столь крупной аварии стали погодные условия: обычно в этой южной провинции температура в феврале не опускается ниже +6 °C, однако в ночь на понедельник были зафиксированы температуры ниже нуля, а также снег с дождем. Из-за этого дорожное покрытие стало скользким и опасным для вождения.
Также сообщается, что после аварии были госпитализированы три человека с травмами разной степени тяжести. На месте работают аварийные службы, сотрудники дорожно-транспортной полиции, медики. Также власти организовали раздачу воды и продуктов для водителей и пассажиров, которые остаются ждать на трассе до завершения всех необходимых формальностей, связанных с оформлением ДТП.