Մերձմոսկվայում կործանված Ան-148 օդանավը ռադարներից անհետացել է «Դոմոդեդովո» օդանավակայանից թռչելուց 2 րոպե հետո, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Արտակարգ ծառայությյուններում աղբյուրը հայտնել է, որ «Սարատովի ավիաուղիների» Ան-148-ը թռիչք է կատարել Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանից: Օդանավում եղել է 65 ուղեւոր եւ անձնակազմի 6 անդամ:
Ավելի ուշ աղբյուրը հայտնել է, որ ընկած օդանավը հայտնաբերվել է:
«Ընկած է Ռամենսկի շրջանի դաշտում, փրկարարները դեռեւս տեղ չեն հասել»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը: Նրա խոսքով՝ օդանավը տեսել են օդից:
Flightradar24 պորտալի տեղեկությունների համաձայն, որը հետեւում է օդանավերի տեղաշարժմանը, Մոսկվայի ժամանակով 14:26-ից հետո Ան-148-ի արագությունը սկսել է կտրուկ նվազել:

Самолет Ан-148, упавший в Подмосковье, пропал с радаров через 2 минуты после вылета из аэропорта Домодедово , передает РИА Новости.
Источник в экстренных службах рассказал, что Ан-148 «Саратовских авиалиний»  вылетел из московского аэропорта «Домодедово». На борту находятся 65 пассажиров и шестеро членов экипажа.
Позднее источник сообщил, что упавший самолет нашли.
«Лежит в поле в Раменском районе, спасатели еще не добрались», — сказал собеседник агентства. По его словам, лайнер увидели с воздуха.
Согласно данным портала Flightradar24, отслеживающего перемещения самолетов, скорость Ан-148 после 14:26 начала резко снижаться.