«Երբ մենք խոսում ենք հայկական բանակի մասին, պետք է հասկանանք, որ խոսում ենք հաղթած բանակի մասին, եւ դա արդեն խոսուն է»,- NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է Հանրապետական կուսակցության պատգամավոր, ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում հայկական պատվիրակության ղեկավար Կարեն Ավագյանը:
Նրա խոսքով, հայկական բանակը զարգանում է օրեցօր եւ փայլուն է կատարում իր առջեւ դրված բոլոր խնդիրները: «Պատահական չէ, որ այսօր հայկական բանակն ամենահզորն ու մարտունակն է տարածաշրջանում»,- նկատել է պատգամավորը:
Ընդ որում, նա նշել է, որ բանակում, ինչպես եւ այլ կառույցներում, կան որոշակի խնդիրներ: «Բայց հուսադրող է այն, որ բանակում խնդիրներն անհամեմատ ավելի արագ են լուծվում, քան այլ հաստատություններում»,- հայտարարել է Ավագյանը:

«Когда мы говорим об армянской армии - мы должны помнить, что говорим о победившей армии, и это уже говорит само за себя»,- заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am депутат от Республиканской партии, глава армянской делегации в Парламентской ассамблее НАТО Карен Авагян.
По его словам, армянская армия развивается с каждым днем и блистательно выполняет все поставленные перед собой задачи. «И не случайно, что сегодня армянская армия является самой мощной и боеспособной в регионе»,- заметил депутат.
При этом он отметил, что в армии, как и в других структурах, конечно же, есть определенные проблемы. «Но отрадно осознавать то, что в армии эти проблемы решаются гораздо быстрее, чем в иных институтах»,- заявил Авагян.