Ռուբեն Վարդանյանը դարձել է «Ատլանտի» գործարար համայնքի գործընկերը. գործընկերության շրջանակներում նոր ընկերություն կստեղծվի: Այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ «Ատլանտի»-ի հիմնադիր Միխայիլ Վորոնինի հետ միասին հայտնեց ինքը՝ միլիարդատերը, փոխանցում է Forbes-ը:
«Սա հավասար գործընկերություն է՝ 50-50, ես բիզնեսի մեջ մտնում cash-in-ի պայմաններով», - պարզաբանել է Վարդանյանը: Ներդրումների ճշգրիտ գումարը գործընկերները չեն բացահայտել սակայն, ըստ Վարդանյանի, «գումարը մեծ չէ»: Գործարքի պայմաններին ծանոթ աղբյուրն այն 10 միլիոն դոլար է գնահատել: Գրեթե ողջ գումարը կուղղվի «Ատլանտի» բիզնես համայնքի ենթակառուցվածքի զարգացմանը, իսկ Վորոնինը, ըստ Վարդանյանի, «ոչ մեծ վճար» կստանա:
Վարդանյանը շեշտել է, որ, ֆորումի շրջանակներում բիզնես գաղափարների ֆինանսավորումից բացի, նա գործընկերոջ հետ կկիսվի բազմամյա փորձով եւ գործարար կապերով, որոնք կարող են օգտագործվել համայնքի ընդլայնման համար: Ներդրված գումարները կուղղվեն համայնքի ենթակառուցվածքի զարգացմանը եւ նոր կրթական արտադրանքների ստեղծմանը:
Բիզնես ակումբը կշարունակի մնալ համայնքի հիմքը, եւ ենթադրվում է, որ տարբեր ֆորմատներում ակումբի շփումների համար հարթակներից մեկը կդառնա «Ռոմանով Դվոր» բիզնես կենտրոնը: Դրա համար կօգտագործվի հարթակների մի մասը, որն ազատել է «Սբերբանկ»-ը:
«Ատլանտի» գործարար համայնքը գոյություն ունի 2012 թվականից եւ համանուն բիզնես ակումբից եւ ֆորումից բացի անցկացնում է նաեւ Winning the hearts ֆորումը:

Рубен Варданян стал партнером бизнес-сообщества «Атланты», в рамках партнерства будет создана новая компания. Об этом сам миллионер вместе с основателем «Атлантов» Михаилом Ворониным рассказал сегодня на пресс-конференции, передает Forbes
«Это равное партнерство — 50 на 50, я вхожу в бизнес на условиях cash-in», — пояснил Варданян. Точную сумму инвестиций партнеры не раскрывают, но, по словам самого Варданяна, «деньги небольшие», он заинтересован в «клубной» инфраструктуре. Источник, знакомый с условиями сделки, оценил ее в $10 млн. Почти все эти деньги пойдут на развитие инфраструктуры бизнес-сообщества «Атланты», Воронин, по словам Варданяна, получит «небольшую выплату».
Варданян подчеркнул, что помимо финансирования бизнес-идей в рамках форума он будет делиться с партнером многолетним опытом и деловыми контактами, которые могут быть использованы для укрупнения бизнес-сообщества. Привлеченные средства пойдут на развитие инфраструктуры сообщества и создание новых образовательных продуктов онлайн и оффлайн. Бизнес-клуб останется ядром сообщества и предполагается, что одной из площадок для общения клуба в различных форматах станет бизнес-центр «Романов двор». Для этого будет использована часть площадей, которые освободил Сбербанк.
Бизнес-сообщество «Атланты» существует с 2012 года и помимо одноименного бизнес-клуба и форума проводит форум Winning the hearts.