Եմենի Սաադա քաղաքում ավտոբուսի վրա հարձակման հետեւանքով մինչեւ 15 տարեկան առնվազն 29 երեխա մահացել է, 30 երեխա վիրավորվել է, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին», հղում անելով Twitter-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) հայտարարությանը:
«Մեր բժշկական խումբը ստացել է 29 երեխայի մարմին, նրանք բոլորը մինչեւ 15 տարեկան են եւ 48 վիրավորների, որոնցից 30-ը երեխաներ են», - ասվում է հայտարարության մեջ:
Միեւնույն ժամանակ, հուսիթների վերահսկողության տակ գտնվող «Ալ-Մասիրա» հեռուստաալիքը հղում անելով Սանայում ապստամբներին պատկանող առողջապահության նախարարությանը տեղեկացրել է, որ Սաադա քաղաքում երեխաներ տեղափոխող ավտոբուսի վրա հարձակումների հետեւանքով զոհերի թիվը հասել է 47-ի, եւ 77 մարդ վիրավորվել է:

По меньшей мере 29 детей в возрасте до 15 лет погибли, 30 детей пострадали при нападении на автобус в йеменском городе Саада, сообщает РИА Новости со ссылкой на заявление Международного комитета Красного Креста (МККК) в Twitter.
«Наша медицинская команда получила тела 29 детей, все они в возрасте до 15 лет, и 48 раненых, среди них 30 детей», — говорится в заявлении.
В то же время подконтрольный хуситам телеканал «Аль-Масира» со ссылкой на принадлежащее повстанцам министерство здравоохранения в Сане сообщил, что число погибших в результате ударов по автобусу, перевозившему детей в городе Саада, увеличилось до 47 человек, 77 человек получили ранения.