Ստավրոպոլում ԿամԱԶ-ի հետ ավտոբուսի բախման հետեւանքով երկու մարդ է զոհվել, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության պետական տեսչությանը։ Ավտոբուսը Թբիլիսի-Կրասնոդար երթուղով էր ընթանում։
Շրջանի ԱԻՆ գլխավոր վարչության տեղեկություններով՝ հիվանդանոցում է հայտնվել 17 մարդ, այդ թվում՝ 5 երեխա։ Շրջանի Միասնական կարգավարական ծառայությունում հայտնել են 15 տուժածների մասին։
«Նեւինոմիսկի հիվանդանոցում գտնվում է 9 մարդ, նրանցից 2-ը երեխաներ են, իսկ Պյատիգորսկի հիվանդանոցում հոսպիտալացվել է 8 մարդ, նրանցից 3-ը՝ երեխաներ»,-հայտնել են փրկարարները։
Շրջանի ՆԳՆ գլխավոր վարչությունից հայտնել են, որ նախնական տվյալներով՝ ավտոբուսի վարորդը ավտոբուսի կառավարման ժամանակ սխալ է թույլ տվել, որի հետեւանքով բախվել է նույն ուղղությամբ ընթացող բեռնատարին։
Զոհերից մեկը Թբիլիսիի «Միմինոտրանս G» փոխադրումներով զբաղվող ընկերության ղեկավարն է։ Զոհերը Վրաստանի եւ Ռուսաստանի քաղաքացիներ են։

В результате столкновения автобуса с КамАЗом на Ставрополье два человека погибли, сообщает РИА Новости со ссылкой на ГИБДД. Рейсовый автобус следовал по маршруту Тбилиси — Краснодар.
По информации главного управления МЧС по региону, в больницу попали 17 человек, в том числе пять детей. В свою очередь, в Единой диспетчерской службе района сообщали о 15 пострадавших.
«В больнице Невинномысска находится девять человек, двое из которых дети, в больнице Пятигорска госпитализировано восемь человек, трое из них дети», — сообщили спасатели.
ГУ МВД по региону сообщает, что, по предварительным данным, водитель автобуса допустил ошибку во время управления автобусом, в результате произошло столкновение с двигавшимся в попутном направлении грузовиком.
Один из погибших — руководитель тбилисской организации-перевозчика «Миминотранс-G». Погибшие – гражданин России и гражданин Грузии.