Ձյունիկ Աղաջանյանը նշանակվել է Մալայզիայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի՝ Ինդոնեզիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ձյունիկ Աղաջանյանին, համատեղության կարգով, նշանակել Մալայզիայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Ջակարտա)»,- ասված է նախագահի հրամանագրում:

Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Индонезии Дзюник Агаджанян по совместительству была назначена на должность посла в Малайзии (резиденция в Джакарте). Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе президента Армении.
«Принимая за основание предложение премьер-министра и согласно п.2 ч.1 ст.132 Конституции Республики Армения назначить Чрезвычайного и Полномочного посла страны в Индонезии Дзюник Агаджанян по совместительству послом в Малайзии (резиденция в Джакарте)», - говорится в указе президента.