Ռոմինգում գտնվելիս Ucom-ի բաժանորդները կշարունակեն օգտվել ինտերնետի մատչելի սակագնից մինչեւ 2019թ․ հունվարի 31-ը։ Մասնավորապես՝ շարժական կապի բաժանորդներն ընդամենը 15 դրամ/ՄԲ սակագնով կարող են կապի մեջ մնալ իրենց մտերիմների հետ Եգիպտոսում, Հունաստանում, Իսպանիայում, Իտալիայում, Վրաստանում եւ եւս 37 երկրում ճամփորդելիս:
«Ավելին՝ Վրաստանում ռոմինգի ժամանակ Ucom-ի բաժանորդները կարող են միանալ Magticom կամ Geocell օպերատորներին, ակտիվացնել 100 ՄԲ ինտերնետ փաթեթը 1200 դրամով, 300 ՄԲ փաթեթը 3000 դրամով եւ 1 ԳԲ ծավալով փաթեթն ընդամենը 8000 դրամով», - նշեց Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հավելենք, որ բոլոր փաթեթների վավերականության ժամկետը 30 օր է։ Պարզապես Հայաստանից մեկնելուց առաջ անհրաժեշտ է հավաքել *121#, ակտիվացնել ռոմինգի ծառայությունը եւ ընտրել հարմար տարբերակը:

When in roaming, Ucom customers will keep on benefiting from an affordable internet rate till January 31, 2019. In particular, the mobile service subscribers can stay in touch with their close ones at the rate of 15 AMD/MB when traveling to Egypt, Greece, Spain, Italy, Georgia ,and 37 more countries.
“Moreover, Ucom customers can join Magticom or Geocell operators when roaming in Georgia, activate the internet bundle of 100 MB at the rate of 1,200 AMD, the bundle of 300 MB at the rate of 3,000 AMD and 1GB bundle for 8,000 AMD only,” said Hayk Yesayan, the Co-Founder and Director General at Ucom.
Let us add, that the validity of all bundles is 30 days. It is just required to dial *121# upon departure from Armenia, activate the roaming service, and choose the most preferable variant.