Սաուդյան Արաբիայի գահաժառանգ արքայազն Մուհամմեդ բին Սալմանը հեռախոսազրույցում շնորհակալություն է հայտնել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին ընդդիմադիր սաուդցի լրագրող Ջամալ Հաշքաջիի անհետացման քննության համատեղ հանձնաժողով ստեղծելու համար, հայտնում է Saudi Press Agency-ն:
Գահաժառանգ արքայազն Սալմանը շեշտել է, որ ոչ մեկին չի հաջողվի խափանել Թուրքիայի եւ Սաուդյան Արաբիայի հաստատուն հարաբերությունները:
Ավելի վաղ Թուրքիայի ոստիկանությունը հայտնել էր, որ Հաշքաջին սպանվել է Թուրքիայում Սաուդյան Արաբիայի հյուպատոսարանում: Սաուդյան իշխանությունները հերքում են հանցագործությանը մասնակցությունը:
Ամերիկյան The Washington Post պարբերականը հայտնել էր, որ Թուրքիան ԱՄՆ-ին իրազեկել է սաուդցի լրագրողի մահվան ապացույցների մասին:

Наследный принц Саудовской Аравии Мухаммед бин Салман в ходе телефонного разговора поблагодарил президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана за создание совместной комиссии по расследованию исчезновения оппозиционного саудовского журналиста Джамаля Хашкаджи, передает Gazeta   со ссылкой на  Saudi Press Agency.
Наследный принц Салман подчеркнул, что никому не удастся подорвать прочные отношения Турции и Саудовской Аравии.
Ранее турецкая полиция сообщала, что Хашкаджи был убит в консульстве Саудовской Аравии в Турции. Саудовские власти отрицают причастность к преступлению.
Также американская газета The Washington Post писала, что Турция уведомила США о доказательствах смерти саудовского журналиста.