ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը ևս երկու ամիս ժամանակով երկարացնելու վերաբերյալ առաջին ատյանի դատարանի որոշումը պաշտպանական խումբը բողոքարկել է Վերաքննիչ դատարան: Այս մասին հայտնում են Քոչարյանի փաստաբանական խմբից։
Հիշեցնենք, որ կալանավորման ժամանակը ևս երկու ամսով երկարացնելու վերաբերյալ միջնորդությամբ հանդես էր եկել Հատուկ քննչական ծառայությունը, և մարտի 15-ին դատարանը բավարարել է միջնորդությունը՝ միաժամանակ մերժելով գրավը թույլատրելի ճանաչելու վերաբերյալ պաշտպանական խմբի միջնորդությունը:
Նշենք նաև, որ Ռոբերտ Քոչարյանին առաջադրված կաշառքի դրվագով դատարանը գտել է՝ հիմնավոր կասկածը բացակայում է:

YEREVAN. – The defense has appealed at the Criminal Court of Appeal the first instance court ruling on extending for two more months the custody of Armenia’s second President, Robert Kocharyan, his legal defense team informed.
On March 15, the capital city Yerevan Court of General Jurisdiction granted the Special Investigation Service’s (SIS) petition to extend Kocharyan’s pretrial measure of custody for two more months, and denied the defense’s motion for releasing their client on bail.
Kocharyan, who is a defendant in the criminal case into the tragic events that occurred in downtown Yerevan in March 2008, is remanded in custody since December 7, 2018.