Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի (ՀԾԿՀ) նախագահի պաշտոնում առաջարկել է Գարեգին Բաղրամյանի թեկնածությունը: Այս մասին հաղորդում է Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքէջը։
«Հարգելի պարոն Միրզոյան, ղեկավարվելով «Հանրային ծառայությունները կարգավորող մարմնի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում առաջարկում եմ Գարեգին Բաղրամյանի թեկնածությունը», - Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանին ուղղված առաջարկության մեջ նշել է վարչապետը։
Գարեգին Բաղրամյանը Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատարն է։ Մինչև նախարար նշանակվելը Բաղրամյանը եղել է ՀԾԿՀ սակագնային քաղաքականության վարչության պետը։

YEREVAN. – Prime Minister Nikol Pashinyan has proposed Garegin Baghramyan’s candidacy to the post of Chairman of the Public Services Regulatory Commission (PSRC) of Armenia.
In his proposal sent to speaker Ararat Mirzoyan of the National Assembly (NA), the PM noted that, guided by the law on the public services regulatory authority, he proposes Baghramyan’s nomination to the office of PSRC Chairman, the NA official website informed.
At present, Garegin Baghramyan serves as Acting Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources.