2008-ի մարտի 1-ին Երեւանում տեղի ունեցած իրադարձությունների ժամանակ զոհերի եւ տուծաժների թիվը հստակ որոշված է: Ազգային ժողովի նիստին «2008 թ. մարտի 1-2-ին Երեւանում տեղի ունեցած իրադարձությունների հետեւանքով տուժած քաղաքացիներին փոխհատուցում վճարելու մասին» օրինագծի քննարկման ժամանակ այս մասին հայտնեց  «Իմ քայլից» խորհրդարանի փոխխոսնակ, օրինագծի համահեղինակ Լենա Նազարյանը:
Ընդ որում վկայակոչելով ՀՔԾ-ին նա ասաց, որ Երեւանում ծանր եւ միջին ծանրության վնասվածքներ ստացած մարդկանց թիվը 63 է:
«Այսինքն՝ մենք հստակ գիտենք, թե ովքեր են նրանք», - ասաց Նազարյանը:
Նշենք, որ ներկայացված օրինագծով նախատեսվում է փոխհատուցումներ հատկացնել 2008 թ. մարտի 1-2-ին Երեւանում ցույցերի ցրման հետեւանքով զոհված անձանց ընտանիքներին: Սակայն փոխհատուցում կստանան  ոչ միայն զոհերի հարազատները, այլեւ ծանր եւ միջին ծանրության վնասվածքներ ստացած քաղաքացիները:
Հիշեցնենք նաեւ, որ 2008 թվականի մարտի 1-ի իրադարձությունների ժամանակ զոհվել էր 8 ցուցարար եւ Ներքին զորքերի 2 ծառայող:

The number of victims and injured during the dispersal of rallies on March 1-2, 2008 in Yerevan is clearly define, said Armenian Parliament Vice Speaker Lena Nazaryan on Monday in the Armenian Parliament.
Her remarks came during the discussion of the draft law on the payment of compensation to citizens affected by the events of March 1-2, 2008 in Yerevan.
A total of 63 people were seriously and moderately injured on March 1 tragedy, she said referring to the Armenian Special Investigative Service.
According to the submitted draft law, it is proposed to provide compensation to the families of victims of March 1-2 rallies. However, compensation will be received not only by the relatives of the victims, but also by citizens who received severe and moderate injuries.