2008-ի մարտի 1-ին Երեւանում տեղի ունեցած իրադարձությունների ժամանակ զոհերի եւ տուծաժների թիվը հստակ որոշված է: Ազգային ժողովի նիստին «2008 թ. մարտի 1-2-ին Երեւանում տեղի ունեցած իրադարձությունների հետեւանքով տուժած քաղաքացիներին փոխհատուցում վճարելու մասին» օրինագծի քննարկման ժամանակ այս մասին հայտնեց  «Իմ քայլից» խորհրդարանի փոխխոսնակ, օրինագծի համահեղինակ Լենա Նազարյանը:
Ընդ որում վկայակոչելով ՀՔԾ-ին նա ասաց, որ Երեւանում ծանր եւ միջին ծանրության վնասվածքներ ստացած մարդկանց թիվը 63 է:
«Այսինքն՝ մենք հստակ գիտենք, թե ովքեր են նրանք», - ասաց Նազարյանը:
Նշենք, որ ներկայացված օրինագծով նախատեսվում է փոխհատուցումներ հատկացնել 2008 թ. մարտի 1-2-ին Երեւանում ցույցերի ցրման հետեւանքով զոհված անձանց ընտանիքներին: Սակայն փոխհատուցում կստանան  ոչ միայն զոհերի հարազատները, այլեւ ծանր եւ միջին ծանրության վնասվածքներ ստացած քաղաքացիները:
Հիշեցնենք նաեւ, որ 2008 թվականի մարտի 1-ի իրադարձությունների ժամանակ զոհվել էր 8 ցուցարար եւ Ներքին զորքերի 2 ծառայող:

Число жертв и пострадавших в ходе разгона митингов 1-2 марта 2008 года в Ереване четко определено. Об этом на заседании Национального Собрания Армении при обсуждении законопроекта «О выплате компенсаций гражданам, пострадавшим в результате событий 1-2 марта 2008 года в Ереване» заявила 22 апреля вице-спикер парламента от правящего блока «Мой шаг», соавтор законопроекта Лена Назарян.
При этом, ссылаясь на Специальную следственную службу Армении, она сказала, что число граждан, получивших ранения средней тяжести, а также тяжелые ранения составляет 63 человека. «То есть мы точно знаем их личности», - пояснила Назарян.
Отметим, что по представленному законопроекту предлагается выделить компенсацию семьям жертв разгона митингов в Ереване 1-2 марта 2008 года. Однако компенсацию получат не только родственники погибших, но и граждане, которые получили тяжелые ранения, а также ранения средней тяжести.
Напомним также, что в ходе противостояния власть – оппозиция 1 марта 2008 года погибли 8 демонстрантов и 2 служащих Внутренних войск.