Տավուշի մարզի Լուսահովիտ գյուղի գյուղապետի ուղղությամբ արձակված կրակոցի դեպքի առթիվ Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը:
«Տավուշի մարզի Լուսահովիտ գյուղի գյուղապետի ուղղությամբ արձակված կրակոցի դեպքի առթիվ Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: Ձեռնարկվում են անհետաձգելի քննչական և օպերատիվ հետախուզական միջոցառումները դեպքի հանգամանքները պարզելու, առերևույթ հանցագործություն կատարող անձին հայտնաբերելու և նրա գործողություններին քրեաիրավական գնահատական տալու վերաբերյալ»,- գրել է նա:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ երեկ Տավուշի մարզի Լուսահովիտի համայնքապետ հրազենային վնասվածք է ստացել, նրա վիճակը կայուն է:

По факту стрельбы в главу общины Лусаховита в следственном управлении Тавушской области Армении возбуждено уголовное дело. Об этом на своей странице в Facebook написала начальник отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
«По факту выстрела, произведенного в направлении главы сельской администрации Лусаховита Тавушской области Армении в следственном управлении возбуждено уголовное дело по признакам 1-ой части 112-ой статьи и 1-ой части 235-ой статьи Уголовного кодекса. Предпринимаются безотлагательные следственные и оперативно-розыскные мероприятия по выяснению обстоятельства инцидента, обнаружения лица, совершившего очевидное преступление, и уголовно-юридической оценке его действий», - написала она.
Ранее мы сообщали о том, что глава общины Лусаховит получил огнестрельное ранение, и его состояние стабильно.