Ֆրանսիայի մայրաքաղաքի Նուազի-լե-Գրան կոմմունայում տղամարդը սպանել է ռեստորաններից մեկի մատուցողին, քանի որ նրա սենդվիչը այնքան արագ չի պատրաստվել, ինչպես ինքը կուզեր, գրւմ է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ վկայակոչելով ֆրանսիական ԶԼՄ-ներին:
France Info ռադիոկայանաը վկայակոչելով քննությանը տեղյակ աղբյուրներին, նշում է, որ դեպքը տեղի է ունեցել ուրբաթ՝ մոտ 21:00-ին: Ականատեսների խոսքով՝ տղամարդը կրակել է մատուցողին, քանի որ դժգոհ է եղել, որ պատվիրած սենդվիչը բավականաչափ արագ չի պաստրաստվել:
Արձակված փամփուշտը դիպել է մատուցողի ուսին, վերքը լուրջ է եղել: Չնայած շտապ օգնության ժամանմանը՝ նա տեղում մահացել է: Կրակողը հանցագործության վայրից փախուստի է դիմել, ոստիկանությունը որոնում է նրան:

Мужчина убил официанта одного из ресторанов в коммуне Нуази-ле-Гран в столичном регионе Франции, поскольку его сэндвич был приготовлен не так быстро, как он этого хотел, сообщает РИА Новости со ссылкой на французские СМИ.
Радиостанция France Info со ссылкой на источники, близкие к следствию, отмечает, что инцидент произошел в пятницу около 21:00. По словам свидетелей, мужчина выстрелил в официанта, поскольку был недоволен тем, что заказанный сэндвич был приготовлен недостаточно быстро.
Выпущенная пуля попала официанту в плечо, рана оказалась тяжелой. Несмотря на быстрое прибытие скорой помощи он скончался на месте. Стрелявший сбежал с места преступления, его ищет полиция.