Մոսկվայում 33-ամյա մի հայաստանցու հաշմանդամ դարձրած անձնաց դատավճիռը կայացվելու է ապրիլի 8-ին:
Մոսկվայի Տուշինյան շրջանի դատարանի դատավոր Նատալյա Լունինան հրապարակելու է 26-ամյա Դմիտրի Վալիուլինի, 25-ամյա Դենիս Շուպլեցովի եւ 23-ամյա Դմիտրի Սուրովի նկատմամբ դատավճիռը:
Բոլոր երեքն էլ մեղադրվում են այլատյացության եւ ազգայնական դրդապատճառներով մի շարք հանցագործությունների իրականացման մեջ, այդ Սարգիս Սահակյանին մարմնական ծանր վնասվածքներ հասցնելու մեջ, NEWS.am-ին հայտնեցին Ռուսաստանի հայերի միության մամուլի ծառայությունից:
«Հարձակման արդյունքում Սահակյանը կորցրել էր աջ աչքը եւ հաշմանդամ դարձել»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Приговор лицам, покалечившим в Москве 33-летнего армянина из ксенофобских побуждений, состоится 8 апреля.
Судья Наталья Лунина в Тушинском районном суде Москвы огласит приговор в отношении подсудимых – 26-летнего Дмитрия Валиулина, 25-летнего Дениса Щуплецова и 23-летнего Дмитрия Дмитрия Сурова.
Все трое обвиняются в совершении ряда преступлений, в том числе, причинении тяжких телесных повреждений Саркису Саакяну, исходя из ксенофобских и националистических побуждений, сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Союза армян России.