Հարավաֆրիկյան Հանրապետության մայրաքաղաքում ուղեւորատար գնացքներ են բախվել: Արդյունքում երկու մարդ զոհվել է, ավելի քան 200-ը վիրավորվել են: Զոհվածների թվում են մեքենավարը եւ մեկ ուղեւոր: Հաղորդվում է, որ ավելի քան 20 մարդ գտնվում է ծանր վիճակում, գրում է Rosbalt-ը:
Երկաթուղու ղեկավարության տվյալներով` բախումից հետո երկու վագոն դուրս է եկել ռելսերից եւ շրջվել է: Ներկայումս վթարի վայրում աշխատում են փրկարար ջոկատները: Երկաթուղային ոստիկանությունը հետաքննում է կատարվածի պատճառները:
Նշվում է, որ ՀԱՀ-ում երկաթուղային ցանցը վերջին շրջանում դարձել է տրանսպորտային ամենաանհուսալի համակարգը, քանի որ կանոնավոր չի վերանորգվել եւ պրոֆիլակտիկ ստուգումներ չեն իրականացվել:

В столице ЮАР столкнулись пассажирские поезда. Катастрофа произошла на железнодорожном мосту в черте Претории.
В результате происшествия два человека погибли, более 200 получили травмы. Cреди погибших — машинист и пассажир одного из составов. Сообщается, что более 20 человек находятся в критическом состоянии, пишет Rosbalt.
По информации железнодорожных властей страны, после столкновения два вагона с пассажирами сошли с рельсов и перевернулись. В настоящее время на месте аварии работают многочисленные спасательные команды, которые извлекают пассажиров из искореженных вагонов. Железнодорожная полиция расследует обстоятельства инцидента.
ППосле падения режима апартеида железнодорожная сеть в ЮАР, которую перестали регулярно ремонтировать и устраивать тщательные профилактические осмотры, стала одним из самых ненадежных систем транспорта.