Ահազանգ է ստացվել, որ ապրիլի 8-ին ժամը 13:10-ին Արագածոտնի մարզի Կարբի գյուղի մոտ այրվում է ավտոբուս:
Հայաստանի ԱԻՆ փրկարար ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ դեպքի վայր են մեկնել երկու մարտական հաշվարկ, մարզային փրկարական վարչության օպերատիվ խումբը եվ փրկարական ջոկատը:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 13.30-ին, մարվել`13.53-ին: Այրվել է «ԿՎԶ» մակնիշի 15 ԼԼ 522 պետհամարանիշի ավտոբուսը (վարորդ՝Ա.Գրիգորյան):
Մինչեւ փրկարարների կանչի վայր հասնելը` տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով Աշտարակ քաղաքի հիվանդանոց են տեղափոխվել վարորդ 40-ամյա Ա.Գրիգորյանը , ուղեւորներ 21-ամյա Տ.Դավթյանը, 23-ամյա Ն.Ավետիսյանը, որոնք ստացել են 1-ին բուժօգնություն եւ դուրս գրվել, իսկ 26-ամյա Լ.Դավթյանը  տեղափոխվել է Երեւան քաղաքի «Արմենիա» բժշկական կենտրոն:

В автобусе, который находился возле поселка Карби Арагацотнской области Армении, 8 апреля в 13:10 произошло возгорание.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Спасательной службы Министерства чрезвычайных ситуаций, на место выехали спасательный отряд и оперативная группа областного спасательного управления.
Пожар был локализован в 13:30, потушен – в 13:53. Сгорел автобус марки «КВЗ» с госномерами 15 LL 522 (водитель – А. Григорян).
До прибытия спасателей в больницу города Аштарак с телесными повреждениями разной степени тяжести были доставлены водитель, а также пассажиры – 21-летний Т. Давтян, 23-летняя Н. Аветисян, которые получили первую медицинскую помощь и выписались, а 26-летний Л. Давтян был доставлен в медицинский центр «Армения» в Ереване.