ՌՈ վարած լայնածավալ օպերատիվ հետախուզական աշխատանքների արդյունքում այսօր հայտնաբերվել և բեման է ենթարկվել Շարքային Շ.Ս.Ա.-ն: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«ՀՀ ՊՆ ՌՈ վարած լայնածավալ օպերատիվ հետախուզական աշխատանքների արդյունքում այսօր հայտնաբերվել և բեման է ենթարկվել Շարքային Շ.Ս.Ա. ում մասին երեկ նշել էի»,- գրել է նա։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության հատուկ վաշտից շուրջ 15 օր առաջ զինվոր է ինքնակամ հեռացել, հայտնում է Factor.am-ը: Կայքի տեղեկություններով՝ զինվորը Արագածոտնի մարզից է, գործով վկա է եղել, որի շրջանակներում պետք է մոտ օրերս առերեսում կայանար։ Զինվորի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել, սակայն մինչ օրս չի հաջողվել նրան գտնել։ Այդ դեպքից հետո, ի դեպ, զորամասի հրամանատարին տեղափոխել են այլ աշխատանքի:

YEREVAN. – A soldier who escaped the military unit around 15 days ago was found and detained on Saturday, 21 December, spokesperson for the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan.
Private Sh. S. A. escaped when he was transferred to the military unit under the subordination of the Military Police of the Ministry of Defense of Armenia.
According to Factor.am, the soldier was a witness in a criminal case and had to be confronted within the scope of the case soon. A search has been declared for the soldier. After the incident, the commander of the military unit was transferred to other position.