«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Հայաստանի խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերն ամանորյա մեծ հավաքույթներ են ունեցել:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձել է պարզել, թե որքան գումար են ծախսել այդ նախատոնական հավաքույթների ժամանակ քաղաքական ուժերը: Օրինակ՝ «Իմ քայլը» խմբակցությունն իր խնջույքը կազմակերպել է նույն խմբակցության պատգամավոր Նարեկ Մկրտչյանին պատկանող «Լիաննա» ռեստորանային համալիրում, որտեղ յուրաքանչյուր անձ ինքն է վճարել իր «աթոռի» համար մոտ 11.000 դրամ:
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունն իր ամանորյա «փարթին» անցկացրել է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող «Փարավոն» ռեստորանային համալիրում, սակայն վերջիններս խուսափում են գումարի մասին տեղեկություն տրամադրել: Ըստ ամենայնի, Ծառուկյանի հյուրասիրությունն է եղել։
Իսկ, ահա, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունն իրենց հավաքույթն անցկացրել է «Վենեցիա» ռեստորանային համալիրում, որին ներկա են գտնվել խմբակցության պատգամավորներն ու իրենց օգնականները, եւ յուրաքանչյուր պատգամավոր վճարել է 50 հազար դրամ, որպեսզի հոգան ընդհանուր ծախսը:
ՀՀ ամենահին կուսակցությունը՝ ՀՅԴ-ն, իր տոնական միջոցառումն անցկացրել է «Փարավոն» ռեստորանային համալիրում, յուրաքանչյուրն իր համար է վճարել, ու այն կազմել է 10-12 հազար դրամ: ՀՀԿ-ն էլ իր ամանորյա հավաքույթը անցկացրել է Ռուբեն Հայրապետյանին պատկանող «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում, որին մասնակցել է նաեւ ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը: Ըստ մեր տեղեկությունների՝ մոտ 800 հոգի ներկա են գտնվել միջոցառմանը»:

Zhoghovurd daily tried to find out how much money the political forces had spent during those pre-holiday gatherings. For example, the [ruling] My Step faction organized its party at Lianna restaurant owned by MP Narek Mkrtchyan of the same faction, where each person himself paid about 11,000 drams for his "chair."
The [opposition] Prosperous Armenia faction spent its New Year's party at Pharaon restaurant complex owned by Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan, but they have been reluctant to provide information about the money. Apparently, it was Tsarukyan’s treat.
And, here, the [opposition] Bright Armenia faction held their gathering in the Venezia restaurant complex, where the faction MPs and their assistants were present, and each deputy paid 50,000 drams to cover the total expenses.
The [opposition] ARF [Dashnaktsutyun Party] held its festive event at Pharaon restaurant complex, each of whom paid for himself, and it totaled 10-12 thousand drams.
And the [former ruling] RPA held its New Year party at the Harsnaqar restaurant complex owned by [RPA ex-MP] Ruben Hayrapetyan. RPA leader [and third President] Serzh Sargsyan also participated in it. According to our information, about 800 people attended the event.