Լեսոտոյի վարչապետ Թոմաս Թեբեյնը հրաժարական կտա կնոջ սպանության հետ կապված ապացույցների պատճառով, հաղորդում է AFP-y:
Այս մասին հայտարարել է All Basotho Convention իշխող կուսակցությունը:
Կուսակցության անդամները նրան մեղադրել են սպանության հետաքննությանը խոչընդոտելու մեջ: Նրանք կոչ են արել հրաժարական տալ:
58-ամյա Լիպոլելո Թաբանեն սպանվել է 2017-ին անհայտ անձի կողմից ամուսնու երդմնակալության արարողությունից երկու օր առաջ: Սպանության պահին նրանք ամուսնալուծված են եղելԼ
Նախորդ շաբաթ հրապարակվել է Լեսոտոյի ոստիկանության պետի նամակը, որում նա գրել է սպանության հետ Թեբեյնի կապի մասին:

Prime Minister of Lesotho Tom Thabane will resign due to evidence linked to his wife’s murder, reports AFP.
This is what the ruling All Basotho Convention Party has announced.
The members of the party have accused Thabane of impeding investigation into the murder and have called on him to resign.
Lipolelo Thabane was assassinated by an anonymous person just two days before her husband’s oath ceremony in 2017. The Thabanes were divorced at the moment of the assassination.
Last week, the letter of the police chief of Lesotho was released, and it stated that Tom Thabane was linked to the assassination.