«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչությունը որոշում կայացրեց չեղարկել Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին նվիրված երթը։ Այս մասին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչությունը հայտարարություն է տարածել։
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչությունը որոշում կայացրեց չեղարկել Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին նվիրված երթը՝ կապված Հայաստանում գրանցված կորոնավիրուսով հիվանդացության առաջին դեպքի հետ։
Ստեղծված իրավիճակում առաջնային է Առողջապահության նախարարության հորդորներին հետևելը և կանխարգելիչ բոլոր միջոցառումների ձեռնարկումը։
Կոչ ենք անում պահպանել հանգստություն և վստահել միայն պաշտոնական աղբյուրներից տրվող տեղեկատվությանը»,-ասված է հայտարարությունում։

The Board of the Civil Contract Party has made a decision to cancel the march dedicated to the memory of the victims of the events that took place on March 1, 2008 in Yerevan. This is stated in the statement issued by the Board of the Civil Contract Party.
“Dear compatriots, the Board of the Civil Contract Party made a decision to cancel the march dedicated to the memory of the victims of the events that took place on March 1, 2008 in Yerevan due to the first case of coronavirus recorded in Armenia.
In this situation, following the calls of the Ministry of Healthcare and taking all the preventive measures are primary.