Այսօր՝ հունիսի 28-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում:
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ ժամը 13:30-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ, 40-ամյա Ռոբերտ Մելքոնյանը Nissan Teana-ով Երևան–Գյումրի ավտոճանապարհի 30-րդ կմ հատվածում՝ դեպի Գյումրի ընթանալիս, դեռևս անհայտ հանգամանքներում, դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, բախվել երկաթբետոնե արգելաատնեշներին և դուրս եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի:
Վթարի հետևանքով վարորդը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Աշտարակ» բժշկական կենտրոն: Վիրավորին առաջինը օգնության են հասել քաղաքացիները և օպերատիվ են գործել Աշտարակի հիվանդանոցի բժիշկները:
Վթարի մասին ՃՈ 1-77 օպերատիվ կառավարման կենտրոնի պատասխանատու հերթապահ Երվանդ Ալեքսանյանը տեղեկությունը փոխանցել է ոստիկանության Աշտարակի բաժին, որտեղից ժամանել է օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետի օպերգծով տեղակալի գլխավորությամբ:
Տեղում հետաքննչական աշխատանքները ղեկավարում է ՃՈ 2-րդ սպայական գումարտակի 2-րդ վաշտի ավագ հետաքննիչ Հայկ Վարդանյանը, ում կողմից փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում:

Крупное ДТП произошло сегодня, 28 июня, в Арагацотнской области.
Как сообщает Shamshyan.com, в районе 13:30 40-летний житель Еревана Роберт Мелконян за рулем автомобиля Nissan Teana на 30-м километре автодороги Ереван-Гюмри, при пока еще не выясненных обстоятельствах выехал с проезжей части, врезался в железобетонные ограждения и оказался на встречной полосе.
В результате ДТП водитель с травмами был доставлен в медцентр «Аштарак». Первую помощь пострадавшему оказали граждане, оперативно действовали также врачи Аштаракской больницы.
Информацию о происшествии в отдел полиции Аштарака передал ответственный дежурный центра оперативного управления дорожной полиции Ерванд Алексанян.
Следственными работами на месте происшествия руководил старший следователь 2-й роты 2-го офицерского полка дорожной полиции Айк Варданян, который подготавливает материалы по факту происшедшего.