Արդեն մի քանի օր է NEWS.am-ի խմբագրություն են զանգահարում մի շարք քաղաքացիներ եւ դժգոհություն հայտնում, որ «Արմավիա» ավիաընկերությունը Երեւան-Բեռլին ուղիղ չվերթը կատարում է Երեւան-Մյունխեն-Բեռլին չվերթով՝ առանց ուղեւորներին այդ մասին նախօրորք տեղյակ պահելու։ Սա, քաղաքացիների խոսքով, լրացուցիչ անհարմարություններ է ստեղծում եւ իրենք ստիպված են լինում օդանավում մնալ մոտ 1 ժամ 45 րոպե:
Փաստի առնչությամբ մանրամասներ ճշտելու համար զրուցեցինք «Արմավիա» ավիաընկերության մամուլի քարտուղար Նանա Ավետիսովայի հետ, ով ճշգրտեց, որ «Արմավիա» ավիաընկերության U8 115/116 Երեւան-Բեռլին-Երեւան եւ U8 109/110 Երեւան-Մյունխեն-Երեւան չվերթները համակցվել են միայն մայիսի 3-ին, 10-ին եւ 17-ին:
«Տվյալ չվերթների ուղեւորներին չվացուցակում տեղի ունեցած փոփոխությունների մասին պարտադիր կերպով տեղեկացրել են կոմերցիոն բաժնի համապատասխան աշխատակիցները: Սակայն երբեմն ուղեւորների հետ հնարավոր չի լինում կապ հաստատել՝ ամրագրման մեջ տվյալ ուղեւորի ոչ ճշգրիտ հեռախոսահամարների առկայության, նույնիսկ դրանց բացակայության եւ այլ պատճառներով»,- պարզաբանեց Նանա Ավետիսովան:

YEREVAN. Citizens of Armenia complain that Armavia is carrying out a direct flight to Berlin from Yerevan by Yerevan-Munich-Berlin route, without informing passengers. It creates problems from passengers as they have to spend 125 minutes more aboard.
In a conversation with Armenian News-NEWS.am, Spokesperson for Armavia Aircompany Nana Avetisova said that flights U8 115/116 Yerevan-Berlin-Yerevan and Yerevan-Munich-Yerevan were combined only on May 3, 10 and 17.
“Staff members of the commercial department had informed the passengers of changes. However sometimes it is impossible to contact with passengers as they write their phone numbers incorrectly in the questionnaire or do not fill in the blank,” Avetisova said.