Թերթը զրուցել է Ազգային Ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ: Զրույցի սղագրությունը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ:
Վերջին շրջանում շատ ակտիվ եք, գնում եք մարզեր, տարբեր միջոցառումների նախաձեռնողն ու մասնակից եք, պատրաստվո՞ւմ եք ինչ-որ բանի:
Ընտրությունների...
Ո՞ր ընտրություններին (նկատի ունեինք` արտահերթ, թե՞ հերթական ընտրությունների):
Պառլամենտական ընտրություններ չե՞ն մեկ տարի հետո: Նախ` իմ վերջին այցելությունը կապ չունի ընտրությունների հետ: Մի քիչ խորթ է թվում, չէ՞, որ պատգամավորներն այցելում են մարզեր: Էնքան չեն գնացել, որ հիմա արդեն ինչ-որ տեղ խորթ է թվում. պետք է լինել մարզերում, հանդիպել ժողովրդի` քաղաքացիների եւ գյուղացիների հետ, ինչ խնդիրներ կան` բարձրացնենք-քննարկենք Ազգային ժողովում:
Հիմա մենք Կոտայքից բազմաթիվ հարցեր ենք բերել, որպեսզի քննարկենք Ազգային ժողովում: Նույնիսկ մեկ-երկու հարց կա, որոնց վերաբերյալ անպայման օրենսդրական նախաձեռնությամբ պետք է հանդես գանք, օրենքներում փոփոխություն անենք: Եվ ես գտնում եմ, որ նման այցելություններ որքան շատ լինեն, որքան պատգամավորները մոտենան ժողովրդին, այնքան լավ կլինի:

Газета «Азг» побеседовала со спикером парламента Армении Овиком Абрамяном. Приводим интервью целиком:
В последнее время Вы очень активны, ездите в области, являетесь инициатором и участником различных мероприятий. Вы готовитесь к чему-то?
К выборам…
К каким выборам (имеем в виду внеочередные или очередные выборы)?
Разве через год не пройдут парламентские выборы? Во-первых, мой последний визит не связан с выборами. Немного кажется диким, не правда ли, что депутаты посещают области. Столько не ездили, что теперь это кажется немного диким: нужно быть в областях, встречаться с народом, с горожанами и сельчанами, поднимать и обсуждать имеющиеся проблемы в Национальном Собрании.
Теперь из Котайка мы привели множество вопросов, чтобы обсудить в Национальном Собрании. Даже есть один-два вопроса, в отношении которых мы обязательно должны выступить с законодательной инициативой, внести изменение в законы. И я думаю, чем больше будет таких визитов, чем больше депутаты будут приближаться к народу, тем будет лучше.