Ջոն Լիփսկին կներկայացնի Արժույթի Միջազգային Հիմնադրամը G8-ի առաջիկա գագաթաժողովում։ Ըստ vesti.ru-ի՝ այդ մասին պաշտոնապես հայտարարել է Ֆրանսիայի կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ֆրանսուա Բարուենը։
Ներկայում Ջոն Լիփսկին ԱՄՀ-ի կարգադրիչ-տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարն է՝ Նյու Յորքի Sofitel հյուրանոցում սեւամորթ սպասուհու բռնաբարման մեջ մեղադրվող Դոմինիկ Սթրոս-Կանի ձերբակալումից հետո:
G8-ի գագաթաժողովը տեղի կունենա Ֆրանսիայի Դովիլ քաղաքում՝ մայիսի 26-27-ին։
Ջ. Լիփսկին ծնունդով Մեծ Բրիտանիայից է, ավարտել է Ուեսլիի եւ Ստենֆորդի համալսարանները։ ԱՄՀ-ում աշխատում է 1974-ից։ 1984-97 թ.թ. Ջ. Լիփսկին Chase Manhattan Bank-ի հետազոտական դեպարտամենտի տնօրենն էր, այնուհետեւ J.P. Morgan Chase-ի գլխավոր տնտեսագետը, J.P. Morgan Investment Bank-ի փոխնախագահը։ 2006 թվականից նա ԱՄՀ կարգադրիչ-տնօրենի տեղակալն է։

Джон Липски будет представлять Международный валютный фонд на предстоящем саммите G8. Об этом заявил официальный представитель французского правительства Франсуа Баруэн, сообщает vesti.ru.
В настоящее время Джон Липски является временно исполняющим обязанности директора-распорядителя МВФ в связи с арестом Доминика Стросс-Кана по обвинению в изнасиловании чернокожей горничной отеля Sofitel в Нью-Йорке.
Встреча глав стран «Группы восьми» пройдёт на севере Франции в городе Довиль 26-27 мая 2011 года.
Джон Липски родился в 1947 году. Он окончил университеты Уэсли и Стэнфорд, где получил степень доктора экономики. В МВФ Липски работает с 1974 года. В частности он был представителем фонда в Чили с 1978 по 1980 год. В 1984 году Джон Липски перешёл на работу в Salomon Brothers, где возглавлял группу европейских исследований, а затем занимал пост главного экономиста. С 1984 по 1997 год Липски был директором исследовательского департамента Chase Manhattan Bank, затем главным экономистом J.P. Morgan Chase, вице-президентом J.P. Morgan Investment Bank. Пост заместителя директора-распорядителя МВФ Джон Липски занял в 2006 году.