Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի հրաժարականը պահանջող «Ժողովրդական ժողովի» ակցիայի ընթացքում կհնչի Bella ciao երգը: Այս մասին հանրային հեռուստաընկեության շենքի առջեւ մայիսի 25-ին կայացած հանրահավաքի ժամանակ հայտարարել է Վրաստանի խորհրդարանի նախկին խոսնակ Նինո Բուրջանաձեն՝ պատասխանելով վրացական մամուլի հեգնական հրապարակումներին եւ ընդդիմախոսների արտահայտած մտքերին։
Իտալացի պարտիզանների հայտնի երգն ակցիայի ժամանակ հնչում է արդեն հինգ տարի։ Դա առիթ է տվել, որպեսզի մի շարք լրատվամիջոցներ հեգնանքով գրեն, թե ընդդիմադիրները «երգում են Բուրձանաձեի պարտված հաղթանակը», քանի որ երգի անվանումը թարգմանվում է որպես «Հաջողություն, գեղեցկուհի»։
«Լավ կլինի՝ երբեմն բառարաններ նայեք։ «Չաո» իտալերեն միայ «հրաժեշտ» չի նշանակում,այլ նաեւ՝ ողջույն։ Իսկ «բելա» բառը միայն «գեղեցիկը» չէ, այլ նաեւ՝ որոշիչ մարտ մինչեւ հաղթանակ»։ Իտալացի պարտիզանները խելագար չեն եղել, որ երգն այսպես են կոչել։ Bella ciao նշանակում է «Կեցցե որոշիչ պայքարը»,- հայտարարել է Բուրջանաձեն, հայտնում է «Նովոստի-Գրուզիան»։

Песня Bella ciao будет звучать на акции «Народного собрания», требующего отставки президента Грузии Михаила Саакашвили, заявила экс-спикер парламента Грузии Нино Бурджанадзе на митинге перед зданием общественного телевидения 25 мая, отвечая на ироничные публикации в грузинской прессе и высказывания оппонентов.
Знаменитая песня итальянских партизан периодически звучит на акции уже в течение пяти дней. Это дало повод ряду СМИ с иронией написать, что оппозиционеры «воспевают проигранную борьбу Бурджанадзе», так как название песни переводится как «Прощай, красавица».
«Будет хорошо, если вы иногда будете заглядывать в словарь. «Чао» - по-итальянски не означает только «прощание», «чао» по-итальянски означает и приветствие. А «бела» - не означает лишь  слово «красивое», «бела» означает решающую борьбу, означает «решающую борьбу до победы». Итальянские партизаны не были сумасшедшими, что так назвали эту песню. Bella ciao  означает «Да здравствует решающая борьба! И в этой борьбе мы все будем вместе», - заявила Бурджанадзе, передает "Новости-Грузия".