Ընդդիմության կազմակերպած այսօրվա միջոցառումներն ավարտվեցին, սակայն Հանրպետության հրպարակում հայտարարված նստացույցը շարունակվում է, վրանները տեղադրված են:
Նշենք, որ այսօր առավոտյան ժամը 10-ից քաղաքացիները հավաքվել են կառավարության շենքի մոտ, որպեսզի շրջափակեն շենքը եւ թույլ չտան Նիկոլ Փաշինյանին եւ կառավարության մյուս անդամները մուտք գործել շենք եւ կառավարության այսօրվա նիստը չկայանա:
Այդուհանդերձ, կառավարության անդամներին հաջողվել էր ներս մտնել եւ նիստը կայացավ: Փոխարենը վարչապետի ավտոշարասյունը կառավարության շենքից դուրս գալիս ցուցարարները փակել էին ճանապարհը: Ոստիկանների օգնությամբ ճանապարհն ազատվեց եւ շարասյունը դուրս եկավ:
Ավելի ուշ քաղաքացիները երթ են կազմակերպել դեպի գլխավոր դատախազության շենք, որտեղ պահանջել են գլխավոր դատախազից քրեական գործ հարուցել ու ձերբակալել Փաշինյանին: Կառավարության դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ ցուցարարերը վանկարկում էին. «Նիկոլ դավաճան», «առանց Նիկոլ Հայաստան», «ամոթ»: Քաղաքացիները ձվեր են նետել կառավարության շենքի ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ ոստիկանական ուժերը վաղ առավոտյան երկու կողմից փակել են Մելիք Ադամյան փողոցը: Բացի այդ, ոստիկաններով լի ավտոբուսներ են բերել Կառավարության շենքի մոտ: Ոստիկանները 5-6 շարքով շղթա են կազմել կառավարության շենքի դիմաց: Նրանք սաղավարտներով եւ եւ վահաններով:

The Armenian opposition’s demonstrations for today are over, but citizens continue their sitting strike in tents pitched at Republic Square.
The opposition had announced Wednesday that they will block the government building Thursday to prevent PM Pashinyan and other members of the Cabinet from entering the building and holding a Cabinet session.
This morning, citizens encircled the government building to not let Nikol Pashinyan and Cabinet members enter the building and hold a session. Nevertheless, government officials managed to enter the building, and the session was held.
Later, citizens marched to the building of the Prosecutor General’s Office where they demanded that the Prosecutor General institute a criminal case and detain Pashinyan.
During the protest in front of the government building, the demonstrators were chanting “Nikol Traitor, “Armenia Without Nikol” and “Shame”. They also threw eggs at the building.
As reported earlier, the police had formed a human chain—in several rows—in front of the main building of the government since Thursday morning, and they are wearing helmets and holding shields.