Հունաստանի ԱԳՆ ղեկավար Նիկոս Դենդիասը հիասթափություն է հայտնել Թուրքիայի դեմ պատժամիջոցների հարցով Հռոմի դիրքորոշման կապակցությամբ: Այս մասին նա հայտնել է Իտալիայի ԱԳՆ ղեկավար Լուիջի Դի Մայոյի հետ հանդիպման ժամանակ, հաղորդում է Kathimeniri-ն:
Նրա խոսքով՝ ինքը հստակ հասկացրել է, որ Հունաստանը հարգում է Իտալիայի դիրքորոշումը, սակայն կցանկանար ավելի ուժեղ աջակցություն ստանալ Թուրքիայի դեմ պատժամիջոցների մասին հարցով:
Կողմերը քննարկել են նաեւ ծովային գոտիների մասին հույն-իտալական համաձայնության վավերացումը: Այն ներկայացվել էր խորհրդարանում անցած տարի դեկտեմբերին, սակայն իտալացի օրենսդիրները դեռ չեն վավերացրել համաձայնությունը:

Министр иностранных дел Греции Никос Дендиас выразил разочарование Афин позицией Рима на недавнем заседании Евросовета по вопросу о санкциях против Турции. Об этом он заявил на встреч со своим итальянским коллегой Луиджи Ди Майо в Риме, передает Kathimeniri.
По его словам, сказал, что ясно дал понять, что Греция уважает позицию Италии, но хотела бы получить более сильную поддержку по вопросу о санкциях против Турции.
Стороны также обсудили ратификацию греко-итальянского соглашения о морских зонах. Сделка была представлена в парламент  в декабре прошлого года, но итальянские законодатели еще не ратифицировали ее.