Հարկ է նշել, որ չորս օր առաջ մահացել էր Ալբերտ Ազարյանի կինը՝ Ելիզավետա Ազարյանը։ Նա հուղարկավորվել է երեկ, հոկտեմբերի 7-ին...
Այսօր մահացել է օլիմպիական եռակի չեմպիոն, աշխարհահռչակ մարմնամարզիկ Ալբերտ Ազարյանի դուստրը՝ Ժաննա Ազարյան-Սարգսյանը։ Այդ մասին տեղեկացնում է Նիկոլ Աղբալյանի անվան թիվ 19 դպրոցի ֆեյսբուքյան էջը, որտեղ աշխատելիս է եղել  64-ամյա Ժաննա Ազարյան-Սարգսյանը։  Նրա մահվան պատճառը կորոնավիրուսային հիվանդությունն է։ 64-ամյա ուսուցչուհին ունեցել է նաեւ ուղեկցող հիվանդություններ:
Հարկ է նշել, որ չորս օր առաջ մահացել էր Ալբերտ Ազարյանի կինը՝ Ելիզավետա Ազարյանը։ Նա հուղարկավորվել է երեկ, հոկտեմբերի 7-ին։
Նիկոլ Աղբալյանի անվան դպրոցը ցավակցական հայտարարություն է տարածել, որտեղ ասվում է. «Կենսախինդ, բանիմաց, աշակերտասեր մեր ուսուցչուհին իր հետաքրքիր ու անմոռաց դասերով սիրելի էր աշակերտների շրջանում:
Գործընկերները ևս չեն պատկերացնում իրենց դպրոցական առօրյան առանց սիրելի Ժաննայի: Մեր խորին ցավն ենք հայտնում Ժաննա Ալբերտովնայի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին, մերձավորներին մեծ կորստի համար: Նա դեռ շատ ասելիք եւ անելիք ուներ: Իր կրթած բազմաթիվ սերունդների եւ գործընկերների սրտում Ժաննան միշտ կհիշվի որպես լավ ընկեր, լավ մարդ, լավ քաղաքացի եւ լավագույն ուսուցչուհի: Հանգչի՛ր խաղաղությամբ, մեր սիրելի Ժաննա»:

Multiple Olympic champion, world famous gymnast Albert Azaryan’s daughter, Zhanna Azaryan-Sargsyan died today. This is reported on the Facebook page of Nigol Aghbalian School where 64-year-old Zhanna Azaryan-Sargsyan was teaching. The teacher died from the coronavirus and had underlying diseases.
It should be mentioned that Albert Azaryan’s wife, Elizaveta Azaryan died four days ago and was buried on October 7.
The Nigol Aghbalian School issued a statement expressing condolences. “The pupils loved the smart and hard-working teacher who held interesting and unforgettable lessons. Her colleagues also can’t picture the school without Zhanna. We express our deep condolences to Zhanna’s family, relatives and close ones. The generations of her students and her colleagues will always remember her as a good friend, a good person, a good citizen and the best teacher. Rest in peace, our dear Zhanna,” the condolence message reads.