Պետք է ստեղծել աշխատանքային խումբ, որը կզբաղվի փոքր ու միջին բիզնեսի խնդիրներով։ Այս մասին դեկտեմբերի 1-ին ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ասաց հանձնաժողովի փոխնախագահ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» իշխող կուսակցության պատգամավոր Բաբկեն Թունյանը։
Միաժամանակ, անհրաժեշտության դեպքում աշխատանքային խումբը համապատասխան օրենսդրական նախաձեռնություններ կառաջարկի պրոֆիլային հանձնաժողովին։
Թունյանը հավաստիացմամբ՝ աշխատանքային խումբը կղեկավարի համապատասխան ներկայացուցիչը։
«Խմբում կլինեն պատգամավորներ եւ տվյալ ոլորտի աշխատողներ»,- ասաց պատգամավորը։
Կարճ քննարկումներից հետո հանձնաժողովի անդամները միաձայն կողմ քվեարկեցին աշխատանքային խմբի ստեղծմանը եւ հաստատեցին դրա աշխատակարգը։

Необходимо создать рабочую группу, которая займется проблемами сферы малого и среднего бизнеса. Об этом на заседании постоянной парламентской Комиссии по экономическим вопросам заявил 1 декабря заместитель председателя комиссии, депутат от правящей партии «Гражданский договор» Бабкен Тунян.
При этом, при необходимости, рабочая группе предложит профильной комиссии соответствующие законодательные инициативы.
По заверению Туняна, рабочую группу возглавит соответствующий представитель.
«В состав группы войдут депутаты парламента и работники данной сферы», - заметил депутат.
После недолгих обсуждений члены комиссии единогласно проголосовали за создание рабочей группы и утвердили ее регламент.