Հունվարի 26-ին, ժամը 10-ի սահմաններում, ոստիկանություն զանգած քաղաքացին հայտնել էր, որ Վանաձոր քաղաքի Տիգրանյան փողոցի 5/1-1 հասցեում սպանություն է եղել:
Ոստիկանությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ-քննչական խումբը տան լոգարանում հայտնաբերել է տանտիրուհու՝ 1952 թ. ծնված Ալվարդ Ք.-ի անդամահատված դիակը, իսկ տան բակում՝ ոտքերը:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում տվյալներ են ձեռք բերվել, որ հունվարի լույս 26-ի գիշերը 76-ամյա ամուսինը սուր-կտրող գործիքներով սպանել էր կնոջը, ապա մասնատել մարմինը :

YEREVAN. – At around 10am on Wednesday, a person called the police and reported that a murder had taken place in a house in Vanadzor, the Police of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
The investigation team that went to the scene found the dismembered body of the owner of this house—Alvard K. (born in 1952)—in the bathroom of the house, whereas her legs—in the yard of the house.
It was found out that in the early morning hours of Wednesday, a 76-year-old man had killed his wife with a sharp object, and then dismembered her body.