Մարոկկոն կրկին բացել է իր օդային տարածքը՝ փորձելով նոր շունչ հաղորդել ճգնաժամից տուժած զբոսաշրջային հատվածին, կորոնավիրուսի հետ կապված մտավախությունների պատճառով առեւտրային չվերթները չեղարկելուց երկու ամիս անց, հաղորդում Է AFP-ն։
Թագավորություն ուղեւորվող անձիք դեռեւս պետք է Covid-19-ի դեմ պատվաստումների մասին ապացույցներ եւ վերջին 48 ժամվա ընթացքում ՊՇՌ թեստավորման բացասական արդյունք ներկայացնեն։
Ժամանելուն պես նրանք կանցնեն լրացուցիչ Էքսպրես թեստեր, եւ նրանցից ոմանք պատահական եղանակով կընտրվեն եւս մեկ ՊՇՌ թեստավորման համար։
Կառավարությունը նաեւ նախազգուշացրել է զբոսաշրջիկներին «իրենց հյուրանոցում կամ բնակության վայրում լրացուցիչ քննություն անցկացնելու հնարավորության մասին՝ երկիր մուտք գործելուց 48 ժամ հետո»:
Մարոկկոյի կենսական կարեւորություն ունեցող զբոսաշրջային հատվածը տուժել է պանդեմիայից եւ դրան հաջորդած ուղեւորությունների սահմանափակումներից։ 2021 թվականին ժամանումների թիվը 2019 թվականի համեմատությամբ կրճատվել է 71 տոկոսով, իսկ վնասները կազմել են շուրջ ութ միլիարդ եվրո։

Morocco has reopened its airspace in an attempt to breathe new life into its crisis-hit tourism sector, after two months of commercial flight cancellations over concerns about a coronavirus, AFP reported.
Passengers traveling to the kingdom will still have to show proof of vaccination against Covid-19 and a negative PCR test within the last 48 hours.
Upon arrival, they will undergo additional rapid tests, and some will be randomly selected for another PCR test.
The government has also warned tourists of the possibility of an additional test at their hotel or place of residence 48 hours after their entry into the country.
Morocco's vital tourism sector has suffered from the pandemic and ensuing travel restrictions, with arrivals down 71 percent in 2021 compared to 2019 and losses of about eight billion euros.