ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը և Մշակութային ժառանգության և ժողովրդական արհեստների վարչության պետ Աստղիկ Մարաբյանը 2022 թվականի ապրիլի 21-23-ը կմեկնեն Իտալիայի Հանրապետություն (Վենետիկ):
ԿԳՄՍՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ գործուղման նպատակն է մասնակցել Վենետիկի Բիենալե ժամանակակից արվեստի 59-րդ միջազգային ցուցահանդեսին:
Միջազգային բիենալեն տեղի կունենա 2022 թվականի ապրիլի 23-ից նոյեմբերի 27-ը՝ «The Milk of Dreams» խորագրի ներքո: Ցուցահանդեսի մանրամասները հասանելի են հղմամբ:
Հայաստանյան տաղավարը կներկայանա «Ղարիբ» նախագծով (համադրողներ՝ Անի Դավիդյան, Ելենա Սորոկինա, արվեստագետ՝ Անդրիուս Հարությունյան):

YEREVAN. – Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports of Armenia, Ara Khzmalyan, and head of the Department for Cultural Heritage and Folk Crafts, Astghik Marabyan, will be in Venice, Italy, from Thursday to Saturday.
The purpose of their business trip is to attend the Biennale Arte 2022—the 59th International Art Exhibition—the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
The international biennale will be held from April 23 to November 27—and under the title, "The Milk of Dreams." Details of this exhibition are accessible here.