Պերուի գյուղացիները հափշտակել են մի քանի կանանց՝ նրանց մեղադրելով կախարդության մեջ, իրավապաշտպանները իշխանություններին խնդրել են օգնել ազատ արձակել նրանց, տեղեկացրել է RPP ռադիոն։
«Օմբուդսմեն Էլիանա Ռեւոլյար Անյանյոսը ՆԳՆ-ի ղեկավարին հորդորել է անհապաղ լուծել կանանց հետ կապված հարցը, որոնք հափշտակվել են Չիլյայի գյուղացիների կողմից այն բանից հետո, երբ նրանց մեղադրել են կախարդության մեջ»,- նշել է ԶԼՄ-ն։
Այս շրջանում, որը գտնվում է լեռներում, միայն երեք ոստիկան կա, որոնք չեն կարող ապահովել բնակիչների անվտանգությունը։ Ուստի, օմբուդսմենը խնդրել է ոստիկանությանն ավելի շատ մարդիկ ուղարկել այնտեղ։

Peruvian peasants kidnapped several women, accusing them of witchcraft, human rights activists are asking the authorities to help free them, RPP radio reports.
Ombudsperson Eliana Revollar Añanos called on the head of the Interior Ministry to immediately resolve the situation of women who were kidnapped by peasants in the municipality of Chile after they were accused of witchcraft, the media said.
In this area, which is located in the mountains, there are only three police officers who cannot ensure the safety of residents. Therefore, the Ombudsman asked the police to send more people there.