Մոսկվայում` Սեւերնոե Բուտովո շրջանում օգոստոսի 21-ի երեկոյան վիրավորված հայ եղբայրները Հայաստանի քաղաքացիներ են, սակայն նրանց անունները չեն հրապարակվում: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանատան մամուլի խոսնակ Էդուարդ Ջամբազյանը:
Ջամբազյանի խոսքով` կրտսեր եղբորը վիրահատել են եւ նա գտնվում է հիվանդանոցի ընդհանուր հիվանդասենյակում: Ավագ եղբոր վիճակը գնահատվում է բավարար, եւ նա դուրս է գրվել:
«Եղբայրները չեն հիշում, թե ով է դանակահարել իրենց, քանի որ նրանց վրա հարձակվել են թիկունքից, արդյունքում եղբայրներից մեկը կորցրել է գիտակցութունը, իսկ երկրորդն էլ միայն հիշում է, որ իրենց վրա հարձակվել են»,- նշեց Ջամբազյանը, հավելելով, որ եղբայրները Ռուսաստան են եկել գումար վաստակելու: ՆԳՆ-ի աշխատակիցները պարզում են միջադեպի հանգամանքները:
NEWS.am-ն ավելի վաղ հայտնել էր, որ Մոսկվայի Սեւերնոյե Բուտովո շրջանում օգոստոսի 21-ի երեկոյան երկու հայաստանցիներ են վիրավորվել։ Եղբայրներին ծանր վիճակով տեղափոխել են հիվանդանոց: 19:30-ին բուժհաստատությունից ոստիկանություն հաղորդագրություն է ստացվել, որ մետրոյի «Դմիտրի Դոնսկոյի ծառուղի» կայարանից իրենց մոտ է տեղափոխվել դանակի բազմաթիվ հարվածներ ստացած երկու տղամարդ։ Պարզվել է, որ տուժածները 1985 եւ 1992 թվականներին ծնված հարազատ եղբայրներ են:

Двое  братьев-армян, раненых вечером 21 августа в  Московском районе Северное Бутово, являются гражданами Армении, однако их имена не разглашаются. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении-NEWS.am сообщил пресс-секретарь посольства Армении в России Эдуард Джамбазян.
По словам Джамбазяна, младшего из братьев прооперировали, и он находится в больнице в общей палате, состояние его здоровья медики оценивают как  удовлетворительное. Старший брат выписан из больницы.
«Братья не помнят кто нанес им ножевые ранения, так как нападение было совершено сзади, в результате чего один из братьев потерял сознание, а второй только помнит, что на них напали»,- отметил Джамбазян, добавив, что братья находятся в России на заработках.
Сотрудники МВД также уточняют обстоятельства происшедшего.
Ранее Новости Армении-NEWS.am сообщало, что в  Московском районе Северное Бутово вечером 21 августа ранены двое уроженцев Армении. По данным правоохранительных органов столицы РФ, потерпевшие были госпитализированы в тяжелом состоянии.
В 19.30 в полицию из медучреждения поступило сообщение о том, что к ним от станции метро «Бульвар Дмитрия Донского» доставлены двое мужчин с множественными ножевыми ранениями. Выяснилось, что пострадавшие - два родных брата, 1985 и 1992 года рождения.