Առաջիկա երեք օրերին հանրապետությունում եղանակը կկայունանա. հյուսիսարեւելյան ցուրտ օդային հոսանքները կնահանջեն դեպի Կասպից ծով՝ իրենց տեղը զիջելով հարավ-արեւմուտքից ներթափանցող տաք օդային հոսանքներին։ NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց «Հայպետհիդրոմետ» հիդրոօդերեւութաբանության կենտրոնի օթերեւութաբանական կանխատեսումների բաժնի պետ Գագիկ Սուրենյանը։
«Օդի ջերաստիճանը հանրապետության ողջ տարածքում ցերեկային ժամերին կբարձրանա 3-5, Լոռիի, Տավուշի եւ Սյունիքի մարզերում՝ 8-10 աստիճանով։ Երեւանում եւ Արարատյան դաշտում գիշերային ժամերին օդի ջերմաստիճանը կտատանվի +12 +14 աստիճանի սահմաններում, իսկ ցերեկը կգրանցվի +31 +33 աստիճան տաքություն»,- ասաց Սուրենյանը՝ հավելելով, որ տաք օդային հոսանքների ներթափանցումը կնպաստի, որ ջերմաստիճանը մոտենա նորմային։
«Հայպետհիդրոմետ» հիդրոօդերեւութաբանության կենտրոնի ներկայացուցչի տեղեկացմամբ, Սեւանա լճի ջրի ջերմաստիճանն այս օրերին 19 աստիճան է, ցերեկային ժամերին այնտեղ կգրանցվի +20 +23 աստիճան տաքություն։

YEREVAN. - The weather will normalize in Armenia in the next 3 days. North-eastern flow of cold air will move to the Caspian Sea, giving way to warm air currents coming from the southwest, head of the Armenian State Hydro Meteorological and Monitoring Service Gagik Surenyan told Armenian News-NEWS.am.
“The air temperature in the country will rise by 3-5 degrees. It will go up 8-10 degrees in Lori, Tavush and Syunik regions. The temperature in Yerevan and Ararat valley will be +31 +33 C and +12 +14 C at night,” Surenyan said.
He stressed the warm air currents will contribute to normalization of temperature. According to Surenyan, the temperature of water in Lake Sevan will be 19 degrees.