Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից հրաժարական տված Կարեն Կարապետյանի հետ ոչ մի խնդիր էլ չի առաջացել, նա ուղղակի որոշել է իր գործունեությունը ծավալել այլ ոլորտում: Այս մասին այսօր` սեպտեմբերի 13-ին Ազգային ժողովում լրագրողներին հայտնել է խորհրդարանի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
«Իհարկե, ես ցավով եմ նկատում, որ ինքը չի մասնակցում քաղաքական գործընթացներին, դուրս է եկել աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից, բայց շատ ակտիվ է եղել ե’ւ կուսակցությունում, ե’ւ իր պաշտոնում»,- ասել է Աբրահամյանը: «Եւ դրա համար ես գտնում եմ, որ մենք պետք է օգտագործեինք Կարապետյան Կարենի ուժերը քաղաքական դաշտում, բայց ինքը որոշել է օգտագործել իր ուժերը տնտեսական դաշտում»,- նշել է Աբրահամյանը:
Հարցին, թե ինչո՞ւ հենց հիմա հրաժարական տվեց նախագահի աշխատակազմի ղեկավարը, ԱԺ նախագահը պատասխանել է «Իրեն դիմեք»: Ի դեպ, Կարեն Կարապետյանի հրաժարականից հետո մարզերի հետ կուսակցական աշխատանքները համակարգելու է հենց Հովիկ Աբրահամյանը:

YEREVAN. – There were no problems with Karen Karapetyan, who resigned from his capacity as Chief of Armenian Presidential Staff; he simply decided to carry out his activities in another domain, Armenian National Assembly (NA) Speaker Hovik Abrahamyan said during a press conference held in the parliament on Tuesday.
“Of course I am sorry to see that he will not be involved in political processes, and he was very active both within the party and in his job,” Abrahamyan noted. “And that is why I find that we should have made use of Karen Karapetyan’s capabilities in politics, but he decided to utilize his abilities in economy.”
In response to the question as to the reason for Karapetyan’s resignation, NA speaker advised to ask that question to Karapetyan himself.