Պակիստանի հյուսիսարեւմտյան Փեշավար քաղաքի մզկիթում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհերի թիվը հասել է 90 մարդու, տեղեկացրել է Radio Pakistan ռադիոկայանը։
«Փեշավարում պայթյունի զոհերի թիվը հասել է 90-ի, փրկարարական գործողությունը շարունակվում է, փորձում են մաքրել քանդված մզկիթի փլատակները»,- տեղեկացրել է ռադիոկայանը։
Ոստիկանության տվյալներով, որոնք վկայակոչում է Radio Pakistan-ը, ավելի քան 200 տուժած տեղափոխվել է հիվանդանոց, նրանցից մոտ 100 հոգի բուժօգնություն է ստանում, մյուսները դուրս են գրվել։
News պարբերականը տեղեկացրել է, որ արդեն հերձվել է 40 մահացած, որոնց մարմինները հանձնվել են ընտանիքներին։
Մզկիթում պայթյունը տեղի էր ունեցել երկուշաբթի օրը, տեղի ժամանակով ժամը 13.40-ին մոտ, աղոթքի ժամանակ։ Ականատեսների խոսքով՝ մզկիթում ավելի քան 100 մարդ կար, մեծամասնությունը՝ ոստիկանության, բանակի եւ սակրավորների ստորաբաժանումների ներկայացուցիչներ։ Պայթյունն իրականացրել է մահապարտ ահաբեկիչը։ Պայթյունի հետեւանքով մզկիթի մի մասը եւ տանիքը փլուզվել են։

The death toll in a terrorist attack on a mosque in the northwestern Pakistani city of Peshawar has risen to 90, Radio Pakistan reported.
The death toll in the Peshawar bombing has risen to 90, the rescue operation continues and the wreckage of the mosque is being dismantled, the radio station reported.
According to police reports cited by Radio Pakistan, more than 200 injured were taken to hospital, of whom about 100 are receiving medical treatment and the rest have been discharged.
News reported that an autopsy had already been conducted on 40 of the dead and the bodies had been handed over to the families.
The explosion at the mosque happened on Monday around 13.40 local time during prayers. According to eyewitnesses, there were more than 100 people in the mosque, most of those gathered were police, army and bomb squads. The explosion was carried out by a suicide bomber. The explosion caused part of the mosque and the roof of the building to collapse.