Թուրքիայի ԱԳՆ–ն հայտարարություն է տարածել Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի՝ Թուրքիա այցի կապակցությամբ։
Թուրքական Milliyet–ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայի ԱԳն–ի տարածած հայտարարության մեջ նշվում է, որ Մարաշի երկրաշարժից հետո Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Թուրքիային ցավակցություն եւ համերաշխություն հայտնելու համար փետրվարի 15–ին կայցելի Թուրքիա։
«Անկարայում Թուրքիայի ԱԳ նախարարի հետ հանդիպումից հետ Արարատ Միրզոյանը կայցելի Ադըյաման, որտեղ փրկարարական աշխատանքներ են իրականացնում Հայաստանից եկած փրկարարները»,–նշվել է հաղորդագրության մեջ։
Նշենք, որ ավելի վաղ Հայաստանի ԱԳՆ–ն հայտարարել էր, որ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 15–ին մեկնելու է Թուրքիա։

The Turkish Ministry of Foreign Affairs (MFA) issued a statement on the occasion of the visit of Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan to Turkey.
The statement issued by the MFA of Turkey states that after the Kahramanaras earthquake on February 6, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan will visit Turkey on Wednesday to express his condolences to and solidarity with Turkey, Milliyet daily reported.
After the meeting with Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu in Ankara, Ararat Mirzoyan will visit Adiyaman city where the rescuers from Armenia are carrying out rescue operations, the aforesaid statement added.