ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպում է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների մարդկային ռեսուրսների և էմիրաթիզացիայի նախարար Աբդուլռահման Ալ Ավարի հետ։
Նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության ոլորտում համագործակցության ուղղություններին, ինչպես նաև Արաբական Միացյալ Էմիրություններում ՀՀ քաղաքացիների աշխատանքային գործունեությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Ընդգծելով երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների, ինչպես նաև ոլորտային արդյունավետ համագործակցության դերը՝ նախարար Մկրտչյանը շեշտել է ԱՄԷ և ՀՀ կառավարությունների միջև 2022 թ․ ստորագրված փոխըմբռնման հուշագրի շրջանակում ստանձնած պարտավորությունների իրականացման կարևորությունը։ Այս համատեքստում նախարարն առանցքային է համարել ՀՀ քաղաքացիների աշխատանքային իրավունքների լիարժեք պաշտպանության ապահովումը։

Выполнение обязательств, взятых на себя в рамках меморандума о взаимопонимании, подписанного между правительствами Армении и ОАЭ, очень важно. Об этом заявил на встрече с министром человеческих ресурсов и эмиратизации ОАЭ Абдулрахманом Аль Аваром министр труда и социальных вопросов Армении Нарек Мкртчян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства труда и по социальных вопросов республики, в ходе встречи были обсуждены направления сотрудничества в сфере труда и социальной защиты двух стран, а также ряд вопросов, касающихся трудовой деятельности граждан РА в ОАЭ.
Упомянув о роли дружественных отношений, а также эффективного секторального сотрудничества между двумя странами, Мкртчян отметил о важности выполнения обязательств, взятых на себя в рамках меморандума о взаимопонимании, подписанного между правительствами Армении и ОАЭ в 2022 году.  В этом контексте министр посчитал ключевым вопрос обеспечения полноценной защиты трудовых прав граждан Армении.