Արաբական Միացյալ Էմիրություններ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 20-ին մասնակցել է «ԱՅԴԵՔՍ ԵՎ ՆԱՎԴԵՔՍ 2023» ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը, որից հետո մեկնարկել է պաշտպանության նախարարի շրջայցը ցուցահանդեսում ներկայացված ընկերությունների տաղավարներ:
ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Սուրեն Պապիկյանը ծանոթացել է ռազմարդյունաբերության մի շարք նորագույն նմուշների, հանդիպումներ է ունեցել ռազմարդյունաբերական խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ, քննարկել ռազմական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

В ходе рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты министр обороны РА Сурен Папикян 20 февраля принял участие в официальной церемонии открытия выставки IDEX and NAVDEX 2023, после чего посетил павильоны компаний, представленных на выставке. Об этом сообщает пресс-служба МО.
Сурен Папикян ознакомился с рядом новейших образцов военной промышленности, встретился с руководителями крупных военно-промышленных компаний, обсудил вопросы,  касающиеся военного сотрудничества. Министр Папикян посетил также армянский павильон.