Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Լուիս Բոնոյին: Այս մասին հայտնում են վարչապետի մամուլի ծառայութունից:
Վարչապետն ամերիկացի համանախագահի ուշադրությունն է հրավիրել մարտի 5-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում իրականացված դիվերսիոն հարձակման փաստի վրա: Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ Ադրբեջանը մի կողմից հայտարարում է ԼՂ ներկայացուցիչների հետ երկխոսելու պատրաստակամության մասին, մյուս կողմից՝ իրականացնում ահաբեկչական գործողություններ, ինչի հետևանքով երեք օր առաջ զոհվել են ԼՂ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության երեք ծառայող, մեկը վիրավորվել է:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Լաչինի միջանցքի շրջափակման հետևանքով ԼՂ-ում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին: Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է Արդարադատության միջազգային դատարանի կողմից միջանցքն ապաշրջափակելու վերաբերյալ որոշման՝ Ադրբեջանի կողմից անհապաղ կատարելու անհրաժեշտությունը:
Քննարկվել են նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին ու Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրին վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял американского сопредседателя Минской группы ОБСЕ, старшего советника по переговорам на Кавказе Луиса Боно. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Никол Пашинян обратил внимание американского сопредседателя на факт совершенного 5 марта вооруженными силами Азербайджана диверсионного нападения в Нагорном Карабахе. Никол Пашинян добавил, что, с одной стороны, Азербайджан заявляет о готовности к диалогу с представителями Нагорного Карабаха, с другой стороны, осуществляет террористические действия, в результате которых три дня назад погибли трое сотрудников паспортно-визового отдела полиции МВД Нагорного Карабаха, еще один сотрудник получил ранения.
Собеседники коснулись гуманитарного кризиса, который возник в Нагорном Карабахе вследствие блокирования Лачинского коридора. Премьер-министр Пашинян подчеркнул необходимость немедленного выполнения Азербайджаном решения Международного суда ООН о разблокировании коридора.
Были обсуждены также вопросы, связанные с процессом нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном и нагорно-карабахской проблемой.