Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Լուիս Բոնոյին: Այս մասին հայտնում են վարչապետի մամուլի ծառայութունից:
Վարչապետն ամերիկացի համանախագահի ուշադրությունն է հրավիրել մարտի 5-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում իրականացված դիվերսիոն հարձակման փաստի վրա: Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ Ադրբեջանը մի կողմից հայտարարում է ԼՂ ներկայացուցիչների հետ երկխոսելու պատրաստակամության մասին, մյուս կողմից՝ իրականացնում ահաբեկչական գործողություններ, ինչի հետևանքով երեք օր առաջ զոհվել են ԼՂ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության երեք ծառայող, մեկը վիրավորվել է:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Լաչինի միջանցքի շրջափակման հետևանքով ԼՂ-ում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին: Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է Արդարադատության միջազգային դատարանի կողմից միջանցքն ապաշրջափակելու վերաբերյալ որոշման՝ Ադրբեջանի կողմից անհապաղ կատարելու անհրաժեշտությունը:
Քննարկվել են նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին ու Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրին վերաբերող հարցեր:

Prime Minister Nikol Pashinyan received the Senior Advisօr for the Caucasus negotiations, US Co-Chair of the OSCE Minsk Group Louis Bono.
The Prime Minister drew attention of the American Co-chair to the sabotage attack carried out by Azerbaijani armed forces in Nagorno-Karabakh on March 5. Nikol Pashinyan added that Azerbaijan announces about the readiness for dialogue with the NK representatives on the one hand, and on the other hand, carries out terrorist acts, as a result of which three police officers of the Passport and Visa Department of the Police of the Ministry of Internal Affairs of Nagorno-Karabakh were killed three days ago.
The interlocutors touched upon the humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh resulted by the blockade of the Lachin corridor. Prime Minister Pashinyan stressed the need for Azerbaijan to immediately fulfill the ruling of the International Court of Justice on unblocking the corridor.
Issues related to the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan and the Nagorno-Karabakh issue were also discussed.