Երեւանում այսօր՝ ապրիլի 17-ին, ժամը 18:20-ի սահմաններում՝ ՀՀ Նեքին գործերի նախարարության ոստիկանության Արաբկիրի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը կանչով մեկնել է Նիկոլ Դումանի փողոցի տներից մեկը, որտեղ հայտնաբերել են հրազենային վնասվածքով տղամարդու դի: Այս մասին հայտնում է shamshyan.com-ը:
Իրավապահները նշված տան որպես արհեստանոց օգտագործվող սենյակում հայտնաբերել են տան  բնակիչ 55-ամյա  Թովմաս Ա-ի դին, աթոռին նստած, ձախ ձեռքում էլ հրազեն, որով, ըստ նախնական տեղեկությունների, նա ինքնասպան է եղել:
Դեպքի փաստով Արաբկիրի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:

В Арабкирский отдел полиции Министерства внутренних дел Армении около 18:20 часов поступило сообщение о том, что дежурная группа врачей скорой помощи, прибывшая по вызову в один из домов на улице Никола Думана, обнаружила тело мужчины с огнестрельным ранением. Об этом сообщает shamshyan.com.
В комнате, используемой в качестве мастерской, правоохранители обнаружили тело 55-летнего жителя дома Товмаса А, сидящего на стуле, а в левой руке - огнестрельное оружие, из которого, по предварительным данным, он покончил жизнь самоубийством.
По факту инцидента в следственном отделе Арабкира возбуждено уголовное производство. По решению следователя назначена судебно-медицинская экспертиза тела. С. По сведениям источника, мужчина, совершивший самоубийство, был известным ювелиром.