Միջազգային Asian Banking & Finance ամսագիրը Արդշինբանկը ճանաչել է «ՏԱՐՎԱ ՄԱՆՐԱԾԱԽ ԲԱՆԿ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ» մանրածախ ֆինանսական բիզնեսի զարգացման գործում ունեցած ձեռքբերումների համար։ Հաղթողն ընտրվում է՝ հիմնվելով բարձր ֆինանսական արդյունքների, նորարարական ծառայությունների, հաճախորդակենտրոն մոտեցման և կայուն զարգացման ուղղությանը հավատարմության վրա:
Ամսագրի տարածած մամլո հաղորդագրության մեջ ընդգծվում է Արդշինբանկի ֆինանսական դիրքի ուժեղությունը։ Ըստ ամսագրի՝ դրա մասին են խոսում բանկի ընդհանուր ակտիվների և պարտավորությունների զգալի աճը, հաճախորդների բազայի և զուտ եկամտի աճը: Բացի այդ՝ առաջատար վարկանիշային գործակալությունների կողմից շնորհված վարկանիշերը վկայում են բանկի ֆինանսական կայունության մասին։
Մեկնաբանելով ստացված բարձր գնահատականը՝ Արդշինբանկի մանրածախ բիզնեսի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը մասնավորապես նշեց. «Արդշինբանկը չորրորդ անգամ անընդմեջ ճանաչվում է տարվա մանրածախ բանկ Հայաստանում։ Մենք առաջնորդվում ենք հաճախորդների շահերով՝ մշտապես ընդլայնելով ծառայությունների, հատկապես առցանց մատուցվող ծառայությունների շրջանակը: Բացի այդ՝ մենք ակտիվորեն զարգացնում ենք մեր թվային հավելվածները, որոնք տարեցտարի ավելի ու ավելի կարևոր դեր են խաղում ինչպես սպասարկման որակի բարելավման, այնպես էլ բնապահպանական պատասխանատվության գաղափարի տարածման և շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նվազեցման գործում: Թվային բանկային ծառայությունների զարգացմանը զուգահեռ՝ պետք է նշել, որ Արդշինբանկն ունի ամենամեծ մասնաճյուղային ցանցը Հայաստանում, ինչը ևս նպաստում է մեր հաճախորդների հարմարավետությանը:  Այս ամենը պատշաճ կերպով գնահատվում է միջազգային ֆինանսական հանրության կողմից, և մեզ համար ուղենիշ է դառնում ապագայի համար»:
Արդշինբանկը տարբեր անվանակարգերում բազմիցս է լավագույնը ճանաչվել միջազգային հեղինակավոր կազմակերպությունների և պարբերականների կողմից, որպիսիք են՝ «The Banker», «Global Finance», «Euromoney», « Global Banking & Finance Review», Asian Banking & Finance, «Thomson Reuters», Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկ (ՎԶԵԲ), Զարգացման եվրասիական բանկ:

International magazine Asian Banking & Finance awarded Ardshinbank with the nomination "RETAIL BANK OF THE YEAR OF ARMENIA" for achievements in the development of retail financial business. The winner is selected based on strong financial performance, innovative products, a customer-oriented approach, and a commitment to sustainability.
The magazine's press release emphasizes the strength of Ardshinbank's financial position. According to the magazine, the significant growth of the bank's total assets and liabilities, the growth of the customer base and notable increase in net profit speak for it. Additionally, the financial stability of the bank is attested by ratings from leading credit rating agencies.
Commenting on the prestigious accolade, Artak Khachatryan, Director of Retail Business at Ardshinbank, stated: "Ardshinbank has been recognized as the best retail bank of the year in Armenia for the fourth consecutive time. We are guided by the interests of our customers, consistently expanding our range of services, particularly through online platforms. Moreover, we actively develop our digital applications, which play an increasingly vital role each year in enhancing service quality and in spreading ideas of ecological responsibility and environmental impact reduction. Along with the development of digital banking services, it should be noted that Ardshinbank has the largest branch network in Armenia, which also contributes to increasing the comfort of our customers. All this is duly appreciated by the international financial community and becomes a benchmark for us for the future."
Over the years, Ardshinbank has amassed a collection of accolades from prestigious international organizations and publications, including “The Banker”, “Global Finance”, “Euromoney”, “Global Banking & Finance Review”, “Asian Banking & Finance”, “Thomson Reuters”, the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), and the Eurasian Development Bank.