Շինարարության այն տեմպը, որը մենք վերցրել ենք, որևէ կերպ չենք կարող կորցնել, քանի որ այն, ինչը որ մենք անում ենք, չնայած աննախադեպ ծավալի կապիտալ ներդրումներ ենք անում, բայց անհրաժեշտ մինիմումից դեռ շատ հեռու ենք, նաև կրթության ոլորտում: Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 31-ին, կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով 300 մանկապարտեզի ծրագիրը չավարտած պետք է մտածել հաջորդ 300-ի մասին և այդպես նաև դպրոցների և այլ ծրագրերի մասով:
Փաշինյանը հայտնեց որ Լոռու մարզ կատարած այցից հետո հասկացել է, թե մարդու բարեկեցությունն ապահովելու համար ինչ պետք է անի կառավարությունը:
«Կառավարությունը բարեկեցությունը պետք է ապահովի, առաջինը հերթին իրավակարգը, օրենքի առաջ մարդկանց հավասարությունը ապահովելու միջոցով, երկորդ՝ ենթակառուցվածքներ ապահովելու միջոցով»,- հայտարարեց Փաշինյանը և, թվարկելով գրի, էլէկտրաէներգիայի, ինտերնետի, նախնական բժշկական ծառայությունների ապահովման  խնդիրների լուծման անհրաժեշտությունը, շարունակեց. «Գլոբալ առումով խաղաղություն պահովելուց հետո կառավարությունը քաղաքացուն պետք է ասի՝ հարգելի քաղաքացի մենք ապահովեցինք բոլոր պայմանները, որպեսզի դուք աշխատեք և ձեր բարեկացությունը զարգացնենք:
Այսինքն կառավարության խնդիրը քաղաքացուն հաց տալը չէ, կռավարության խնդիրն է ապահովել բոլոր անհրաժեշտ պայմանները, որպեսզի քաղաքացին արժանապատիվ աշխատանքով իր արժանապատիվ հացը վաստակի»:

Мы ни в коем случае не можем снизить сегодняшние темпы строительства, поскольку то, что мы делаем, несмотря на беспрецедентный объем капитальных вложений, еще далеко до необходимого минимума, в том числе и в сфере образования. Об этом заявил на заседании Правительства Армении 31 августа премьер-министр республики Никол Пашинян.
По его словам, не завершив программу 300 детских садов, необходимо задуматься уже о следующих 300, а также о школах и других программах.
Пашинян сказал, что после визита в Лорийскую область он понял, что должно предпринять Правительство для обеспечения благополучия народа. «Правительство должно обеспечить благосостояние, во-первых, путем обеспечения правового порядка, равенства людей перед законом, во-вторых, путем обеспечения инфраструктур», - сказал глава Правительства.
По его словам, задача кабмина – не выдача хлеба гражданину. «Задача Правительства – обеспечить все необходимые условия, чтобы гражданин мог достойным трудом заработать себе на хлеб», - заключил премьер-министр.