Հանրապետության նախագահի նստավայրում կայացել է ընդունելություն Հայկական դրամի 30-ամյակի կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից։
Միջոցառման ընթացքում ընդունելության մասնակիցները դիտել են նախագահի նստավայրում կազմակերպված հայկական արժույթների պատմությանը նվիրված ցուցադրությունը և ծանոթացել հնագույն ժամանակներից մինչ մեր օրերը հայկական դրամի անցած պատմական ճանապարհին:
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ելույթ է ունեցել տոնական միջոցառմանը և իր խոսքում անդրադարձել ազգային արժույթի ստեղծման ու ներդրման պատմական դրվագներին:
Նախագահը նաև իր շնորհակալական խոսքն է հղել Կենտրոնական բանկի ներկա ու նախկին ղեկավարությանն ու աշխատակիցներին պրոֆեսիոնալ ու նվիրված գործունեության համար:

В резиденции президента Армении состоялся прием по случаю 30-летия армянского драма. Об этом сообщили в пресс-службе президента РА.
В ходе мероприятия участники приема посмотрели выставку, посвященную истории армянских валют, организованную в резиденции президента, и ознакомились с историческим путем армянского драма с древнейших времен до наших дней.
Президент республики Ваагн Хачатурян выступил на праздничном мероприятии и в своей речи коснулся исторических эпизодов создания и внедрения национальной валюты.
Президент также поблагодарил нынешнего и бывшего руководство и сотрудников Центробанка за профессиональную и самоотверженную деятельность.