«Ժառանգություն» կուսակցությունն այսօր վերջնական պատասխան չունի, թե ով է լինելու իր դաշնակիցն առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում: Այդ մասին, այսօր` նոյեմբերի 17-ին, կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը:
«Եթե խոսքն ընտրություններին մասնակցելու մասին է` ընդդիմության լուրջ ներկայացվածություն ապահովելու համար, «Ժառանգությունն» այդ հարցում շփման կետ կարող է գտնել ցանկացած ուժի հետ: Սակայն միության ձեւավորումը այլ հարց է: Վերջին շրջանում «Ժառանգությունը» շարժվում է մարտի 13-ին կուսակցության խորհրդի ընդլայնված նիստում կայացրած որոշմանը համապատասխան: Դա մեր օրակարգն է: Մենք նաեւ նախընտրական ծրագիր եւ գաղափարախոսություն ունենք: Դաշինքի մասին կարելի է խոսել միայն այն դեպքում, երբ ինչ-որ ուժի կամ կուսակցության հետ կհաջողվի համատեղ օրակարգ ձեւավորել»,- նկատել է Սաֆարյանը:
Այսօրվա դրությամբ, ըստ պատգամավորի, «Ժառանգություն» կուսակցությունը դեռ վերջնական պատասխան չունի, թե ով կլինի իր դաշնակիցը: Այդ կապակցությամբ հանդիպումներ եւ քննարկումներ են ընթանում, եթե դրանք բերվեն ինչ-ինչ արդյունքներ, հանրությունը կտեղեկացվի: ՀՅԴ-ի հետ հնարավ որ համագործակցության ամսով Սաֆարյանը նշել է, թե իրենք համագործակցում են ԱԺ-ում որոշ օրինագծերի շուրջ, սակայն դաշինքի հարցը չափազանց լուրջ է:

YEREVAN. - Oppositional heritage party has no final decision as of alliances for coming parliamentary elections, the head of Heritage Parliamentary group Stepa Safaryan told journalists on Thursday.
When it comes to participation in the elections in order to win sufficient seats for substantial opposition representation and gaining greater control over the electoral process, Heritage can find common ground with any force. However, the formation of alliance is an entirely different matter.
“Recently we have been moving in accord with the decision taken of March 13 enlarged meeting of the party council. This is our agenda. We also have a campaign platform and ideology. To form an alliance with any political force or party we would have to develop a joint agenda as well,” said Safaryan.
Presently the Heritage party has no definitive answer as with whom it will cooperate. We are having meetings and discussions on this end, the public will be informed about the results as soon as we achieve any, said Safaryan.